Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudom megtekinteni...

Hogyan tudom megtekinteni online mennyi összeg van lekötve a bankban? Egyaltalán ez hogyan működik? (Otp junior)

Figyelt kérdés

2 éve kaptam az első otp junior bankkártyámat. Mivel fogalmam nincs hogyan működik nővérem intézte javarészt és habár figyeltem és a hölgy is nagyon segítő kész volt meg magyarázott most is homályos hogy van ez.


Szóval ugye van a pénz a kártyámon de emellett lett ha jól mondom lekötve x összeg. Legalábbis x pénz elvan rakva amihez nem tudok hozzányúlni csak ha bemegyek a bankba és külön kérem. Kamatot nem raktunk rá mivel nem érné meg tehát tényleg csak ott fixen áll. A kérdésem az lenne hogy ezt akkor hogyan nevezzük? Én úgy tudtam ez a lekötött betét.. de mikor újra raktam a smartbankot a telefonomon csak úgy fogadta el a kérdőívemet ha azt írtam nem rendelkezek lekötött betéttel. Szóval ami nekem van az más lehet.

A másik az az hogy smartbankban sem láthatom sehogy ezt a "dugipénzt"?


Bocsánat ha nem vagyok érthető sajnos nagyon nem vagyok ebben otthon. Tudom, lehetnék ebben tájékozottabb felelősségteljesebb ha már a pénzemről van szó de mentségemre szóljon soha nem magyarázták különösebben eddig nem is szorultam rá de most próbálom megérteni. Előre is köszönöm a segítséget.



2021. júl. 26. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

1. Pénz nem a kártyádon van, hanem a számlán!

2. A lekötött összegre nem te teszel kamatot, hanem a bank, ezt nem te döntöd el.


3. Szemmel láthaóan halvány fogalmad sincs az egész témáról, kérj idöpontot és a bankban magyaráztass el mindent magadnak az ügyintézövel. Ö kiismeri magát ezen a téren, emellett meg tudja nézni a számládat is, mennyi pénz van rajta, milyen módon van biztosítva, stb.

2021. júl. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

írtam egy csúnyát, de inkább kitöröltem

nem Te tehetsz róla hanem aki kienged így a nagybetűs életbe...


nyugtass meg, hogy azért még nem szavazol

egyébként egyetértek az elsővel, irány a Bank és kérd meg, magyarázza el az ügyintéző az egészet előről...

2021. júl. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Nyilván, sajnálom ha ezzel összezavartalak.

2.Ez hogy nem én döntöm el csak azért is érdekes mert én döntöttem el. Az ügyintéző mondta hogy lehet rá tenni csak nem ajánlott mert nem lenne költséghatékony csak 1 2 millio felett.


Sajnálom, nem születhet mindenki a Berenberg bank konyhakövére. :) De szavazok. Elég kétdimenziós gondolkodásra vall hogy összemosod a kettőt de azért értékelem a te igyekezeted is.


Az ötlet jó, nem tudtam hogy simán erre is van lehetőség ügyintézésen kívül de akkor élek vele. Hátha ott magasabb szakértelemmel magyarázzák el és talán még nem is "írnak/mondanak csúnyákat" csak mert valamit még nem tudok. #magyarmentalitas

2021. júl. 26. 19:53
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
OTP banknál aki számlát nyit, sikeres ember nem lehet...
2021. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!