Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most csináltam pár napja Otp...

Most csináltam pár napja Otp junior számlát(0Ft van rajta) Lehet kaptam egy csalótól egy üzenetet most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ez a szöveg ÉS arról a telefonszámról jött ahol kaptam a regisztrálásnál az azonositót és ezen kapom a netbankhoz lévő bejelentkezési számot. Ez hogy lehetséges?


A 123456******1234 számú kártyájára jóváhagyandó tranzakció érkezett. Tizpróba Magyarorszá, 37890.00 HUF. A jelszó a jóváhagyáshóz:123456


De még nem is jött meg a kártyám(nincs kártyászámom) és elég furcsa elírások vannak benne.



2021. aug. 6. 14:19
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
8.? most valaki vásárolni akart a kártyámmal (amit lehet elloptak a postaládából) vagy valami csaló volt mert a kártyaszám az üzenetben az enyém
2021. aug. 6. 15:35
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha van már netbankod, ott lehet chatelni.
2021. aug. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy mi a kártyaszámod, ha még nem kaptad meg a kártyát? Azt nem mondják meg előre mi lesz a száma.


Vagy csak szórakozol így péntek délután?

2021. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Netbankban a bankártyafülnél levanírva
2021. aug. 6. 15:50
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha ott már látszik a kártya, akkor valóban le van gyártva és ki van küldve. Szóval tuti, hogy valaki hozzáfért.


Nem lehet, hogy valamelyik családtagod volt? Nincs kisebb testvéred?

2021. aug. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nem 100% ,hogy nem valamelyik családtagom volt.


Valószínűleg valaki ellopta a otpnél,postán vagy a postaládából.

Igazábol 0ft van rajta így nem tudnak meglopni.


De majd hétfőn bemegyünk a bankba mert már a nincs ügyintéző péntek délután.

2021. aug. 6. 16:02
 17/25 A kérdező kommentje:
Még annyi ,hogy mínuszba,hítelbe kerülhetek ha elfogadtam volna a vásárlást? Mert gondolom tudta ,hogy új bankártya és 0ft van rajta de akkor miért vásárolt vele?
2021. aug. 6. 16:14
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

És már aktiváltad is a netbankban a kártyát? (Gondolom, nem, ha még kézhez sem kaptad.) Úgy tudom, ott át kell állítani aktívra, hogy használni lehessen.

Ettől függetlenül nem tudom, mi lehetett ez a csaláson kívül. Esetleg valaki elírta a saját telefonszámát (mondjuk új SIM-kártyát kapott/vett, és ezért kellett átírnia)), ezért neked lett kiküldve az SMS. De ez már olyan ritka véletlen balszerencse, hogy biztos egyszerűbb lesz a magyarázat. Majd a bankban kiderül.

2021. aug. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Nem még

Rendben köszönöm a válaszodat

2021. aug. 6. 16:29
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Bankkártya letiltása opciót válasszad a telebankban. Nonstop hívható.
2021. aug. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!