Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mesterkártyához utazási...

Mesterkártyához utazási biztosítás van csatolva automatikusan, normális ez?

Figyelt kérdés

A mai napon egy kis üröm is vegyült az örömbe, ugyanis nyitottam ma egy bankszámlát amihez kaptam egy Mesterkártyát is.


A szerződés szövegének olvasása közben vettem észre, hogy a bankkártyával autmatikusan utazási biztosítási szerződést is köttöttem egy biztosító társasággal.


Megkérdeztem a banki tanácsadót, hogy mivel nekem erre egyáltalán nincs szükségem, nem lehetne-e ezt kivenni a szerződésből, azt válaszolta, hogy nem, mert ez része a bankkártya szerződésnek.


Ezt én egy kicsit furcsának találtam, de aláírtam a szerződést mert szükségem van a bankszámlára, de gondoltam egy kicsit mélyebben utánanézek ebben a témában, azonkívül körbe is kérdezek, hogy valóban nekem nincs lehetőségem NEM szerződni egy biztosító társasággal egy bankszámla nyitása közben, ha nincs rá szükségem?


Azt tudom, hogy ezt a jelenséget hívják árukapcsolásnak, a jelen esetben forszírozott árukapcsolásnak. Bosszantó.


A szerződéskötés végén azt mondta a tanácsadó, hogy 3 napon (vagy munkanapon?) belül meggondolhatom magam az új bankszámla szerződéssel kapcsolatban.



2021. aug. 6. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez ilyen, hagyd a picsába, jóindulatból mondom.
2021. aug. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ingyen van akkor ne zavarjon, ha dija van akkor nem kell alairni a szerzodes es at kell menni mas bankhoz
2021. aug. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem előző bankszámlámmal is volt egy mesterkártya (másik banknál), és ahhoz nem semmilyen biztosítás csatolva.


Sokáig külföldön éltem, és van már 20 éve is annak, hogy hasonló szitum volt, és sajnos már nem emlékszem a részletekre, olyan régen történt, de valami olyasmi történt, hogy vagy megszüntetni akartam azt a bankszámlát, vagy valami mást tenni, a lényeg, hogy az akkori kártyámhoz tartozó utazási biztosítás nagyon megkeserítette azokat a napjaimat, valami limitáció volt rajta, vagy büntetést kellett fizetnem mert nem akkor és azt csináltam amit a biztosítás megengedett és emiatt a halovány de határozottan rossz emlék miatt aggódom emiatt a forszírozott biztosítással kapcsolatban.


Magyarul: nem fogom a picsába hagyni ezt a témát, a végére járok, és itt megírom, hogy mire jutottam, hogy mások is okuljanak belőle.


Vagy nem lesz belőle semmi ha már áttanulmányoztam az összes szöveget amit ezzel a biztosítással kapcsolatban aláírtam, vagy 3 napon belül meg is szüntetem a számlát és keresek egy másik bankot ahol az első kérdésem lesz, hogy a bankkártyát önmagában kapja az ügyfél vagy bármiféle árukapcsolással.

2021. aug. 6. 18:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Normális, “ingyen” van és nyugodtan felmondhatod a szerződést a bankkal bármikor
2021. aug. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

mesterkártya mi :D anyám gyere le az égből

a másik kártyatársaság meg a Vízum ugye, meg van az Amerikai Kifejezés is, az sem rossz kártyatársaság

2021. aug. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!