Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha megszüntetem a számlámat...

Ha megszüntetem a számlámat egy banknál azzal a banknál kötött biztosításom is megszűnik?

Figyelt kérdés
Kötöttem pár éve egy biztosítást a banknál akinél vagyok és tavaly meg is akartam szüntetni a biztosítást, erre kaptam egy lemondási nyilatkozatot elküldtem kitöltve oda, ahova kérték és úgy nézett ki a dolog, hogy minden rendben van, erre most megint levonták azt az összeget, amit kértem szüntessünk meg, mert nem használom ki, ezért szüntettem is meg. Mivel nincs kedvem ezek után velük bajlódni és bizalmamat is elveszítettem a banktól, ezért váltani szeretnék másik bankra. Ha megszüntetem a számlámat náluk azzal a biztosítás is megszűnik? Ugyan is ehhez a bankszámlához van kötve erről vonják le. Mert, ha hiába kérelmezem, hogy szüntessék meg ezt a biztosítást mégis vonják lefele, akkor nem kérek tovább belöllük. Most az ügyintéző azt mondta, hogy az egyik bankfióknál is le kellett volna adnom a kérvényt, miközben a központot adták meg annak idején, nekem nincs kedvem ezzel foglalkozni, leadom holnap és szeretnék távozni ettől a banktól. Bank nevet nem írok ki.

2021. jún. 7. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, azt külön kell megszüntetni. Ha megszünteted a számládat, akkor majd külön küldenek csekket/számlát a biztosítás befizetéséhez - ha nem szünteted meg.
2021. jún. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor legalább már nem tudják levonni én meg tudom igazolni, hogy 2.jára is kérvényeztem a biztosítás lemondását. Ők veszítenek egy ügyfelet, ők járnak rosszabbul pár ezer ft, nekik megéri én lexarom.
2021. jún. 7. 13:11
 3/7 A kérdező kommentje:
Mármint pár ezer ft-ért cserébe ha nekik megéri egy ügyfelet elveszíteni akkor jó nagy ostobák
2021. jún. 7. 13:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen biztosítás, de ha befektetési életbiztosítás, akkor a befizetett pénzt visszakapod, szóval ajánlott tovább próbálkozni.
2021. jún. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az lesz, mert annak idején én a lemondást erről a központba is küldtem levél formában ajánlottként és még e-mailban is amit megadtak, mind két címet megadták, hogy oda küldjem, szóval én úgy gondolom ez így részükről jogtalan hogy mégis levonják, nem nagy összegről van szó, de kértem a megszűnttetést. ha nem tesznek holnap ez ügyben és nem kapok írásos választ vagy igazolást hogy leadtam 2.jára is a kérvényt én akkor tuti otthagyom őket.
2021. jún. 7. 13:23
 6/7 xswerdy ***** válasza:

nem tudom, milyen biztosítás, és annak milyen felmondási ideje van. Jellemzően pl. lakásbiztosítást meg KGB-t évfordulóra lehet felmondani.


Ha megszünteted a számlát, amiről vonták, az nem fogja felgyorsítani a biztosítás felmondást. Ha annak a feltételei nem állnak fenn, akkor díjnemfizetés esete fog előállni, aminek vannak bizonyos szankciói. Szóval én mindenképpen tisztáznám a biztosítóval, hogy az a felmondás akkor miért nem lépett életbe.

2021. jún. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta a fickó, mert hogy nem lett leadva bankfióknál és nem találják, de ezt elég kamunak tűnő dolog, mert e-mailban is elküldtem és a központba is ajánlottan, az hogy ők elhányják a hivatalos papírokat ne engem szívassanak érte. De majd holnap bemegyek kénytelen vagyok, mert gya.gyások dolgoznak ott is és nagy valószínűséggel váltok bankot is.
2021. jún. 7. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!