Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi pénzzel érdemes kezdeni...

Mennyi pénzzel érdemes kezdeni befektetni? 100-200.000 elég, vagy milla alatt ne is gondolkodjak ilyenben?

Figyelt kérdés
Nem állok úgy hogy szükségem lenne erre a pénzre, és havi 100-at biztosan tudok félretenni, van értelme gondolkodnom ilyesmiben? Állampapír, kötvények, akármi?

2021. aug. 10. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Nem, nincs ertelme, inkabb hagyd elinflalodni a penzedet, az sokkal logikusabb.
2021. aug. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Nincs minimumösszeg.

Még jobb is, ha az elején kisebb összegekkel kezdesz. Idő kell, mire rutint, tapasztalatot, tudást szerzel. Ez alatt kisebb veszteségek is érhetnek. Ha sokat olvasol, tanulsz, akkor egy-két éven belül jól fog menni.

2021. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Érdemes most rögtön elkezdeni - de nem úgy, hogy a tőzsdére rohansz, hanem tanulással. Nézz utána a dolgoknak, milyen befektetések vannak, mi az a TBSZ számla, ETF, milyen állampapírfajták vannak, mi a portfolió lényege stb.
2021. aug. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Havi 4000 forintal kezdtem 5 eve :))
2021. aug. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az allampapirok atnezesevel nagyjabol vegeztem, mert ugy lattam hogy az a legkevesebb kockazattal jaro biztos valasztas… mert ugye elvileg az allam garanciat vallal… csak ugye kozben meg megiscsak egyre kevesebbet er a forint, szoval nem biztos hogy az lenne a legjobb dontes…. Bar akkor mar vagy a PMAP vagy a szuperallampapir tunt a legjobbnak…
2021. aug. 10. 13:51
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon el vagyok veszve… rengeteg lehetoseg van, en meg igy frissen kikerulve a gimibol nagyon tudatlan vagyok penz-vonalon…

Tanacsadohoz semmikepp nem akarok menni, nem tudnek bizni ennyire…

2021. aug. 10. 13:53
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Hat se idom se energiam nincs arra hogy elkezdjem ecsetelni hogy mennyire rossz dontes allampapirt venni ilyen keves penzel szoval azt mondom, nezz utána befekteteseknek. Youtubeon millio egy csatorna van millio egy videoval arrol hogy mi mennyit hoz mekkora kockazattal stb. Eletedbe nem fektettel be, a kockazat turo kepessegedrol szerintem nem is beszelhetunk... Magadba fektesd a penzt...
2021. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, akkor kezdd itt a tanulást:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLuZt2T3kHxp15mbnjXNYC..


Az előadó blogján is érdemes nézelődni, olvasgatni.


Olyan tanácsadóban, aki amúgy valamilyen terméket is árul, tényleg ne bízz meg sose. Úgyis az fog kijönni, hogy az a befektetés a "legjobb" neked, amin őneki a legmagasabb a jutaléka. Magadnak kell utánanézni elsősorban, bár vannak független tanácsadók is, de te még nem tartasz ott, hogy az kelljen.

2021. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első körben az Állampapír teljesen jó. Eleve kell lennie mindenkinek egy korrektebb vésztartaléknak, ahhoz pedig ez pont jó. Az államkincstárnál nyisd a számlát hozzá, mert annak nincs költsége. 1-2 évig ennek a feltöltögetése teljesen okés. Az is igaz, hogy ez inkább megtakarítás mint befektetés: extra haszon nincs rajta, de extra kockázatot sem kell vállalni miatta. Tőzsdéhez inkább néhány millióval érdemes kezdeni, mert vannak fix költségei is, amik kis összegeknél szinte az összes hasznot felemésztik. A 8-as által ajánlottat én is jószívvel ajánlom, a blogja is nagyon hasznos szvsz.
2021. okt. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!