Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró támogatás visszamenől...

Babaváró támogatás visszamenőleg igényelhető?

Figyelt kérdés

Sziasztok


A kérdésem az lenne, hogy tényleg lesz rá lehetőség,hogy a Babaváró támogatást visszamenőleg lehet majd igényelni?

Ugy értem, hogy akik 2019. Július 1.után születtek,és a szülők nem vették igénybe,azoknak tényleg újra lesz lehetőségük igénybe venni?

Szerintetek? Hallottatok ilyet?


Már több embertől hallottam, ismerösöktől, most hétvégén is bográcsolásra voltunk hivatalosak, és ott (nem ismertük őket) erről beszéltek/tünk

Próbáltam "kikérdezni" de annyit mondott az illető,hogy majd várjuk ki a végét...kell jövőre a szavazat


Köszönöm a válaszokat


2021. aug. 10. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nemhiszem, hogy lenne. Nem is lenne korrekt szerintem.
2021. aug. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs ilyen sem most, sem tervben.
2021. aug. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én azért tudom elképzelni,még ha nem is korrekt,mert szerintem sokan vannak ugy,hogy nem vették fel, amit megbántak, és okozhat meglepetést a kormány

Testvéremék nem vették fel,neki jó lenne,ha visszamenőleg tudná igényelni

2021. aug. 10. 17:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Meglévő gyerekre vegyék fel a csokot, azt lehet visszamenőleg is.

Ennek nem véletlenül babaVÁRÓ a neve.

Én is megbántam, hogy nem vettem régen tesla részvényt vagy bitcoint, de a kedvemért nem fogják levinni csak nekem az árfolyamát, hogy be tudjak vásárolni.

2021. aug. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4# Teljes mértékben egyetértek veled, egy két ember miatt nem fogják visszamenőleg megadni

Csak az ember hall dolgokat, valaminek van valóság alapja,valaminek nincs

De nem lepődnék meg, ha lehetne,mindent meg fognak tenni, hogy ők maradjanak a kormányon (amit meg is értek)

Akár egy ilyennel,akár más támogatás

Gondoltam rákérdezek itt tőletek,köszönöm

2021. aug. 10. 17:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A Babaváró kományrendelet egyértelműen kimondja, csak a szerződéskötés után született gyermekek vehetők figyelembe a támogatásoknál, tehát egy baba szükséges a kamatmentességhez, még egy baba a tőketartozás 30%-os csökkentésére és a teljes tartozást akkor törlik el, ha 3. baba is születik.


A Babaváró kölcsön igénylésekor a már meglévő gyermekek nem számítanak, de az tény, hogy ármikor lehet babaváró köcsönt igényelni, akkor is, ha később 1 gyermek sem születik, csak ennek meg lesz az ára, azaz 10M Ft esetén visszamenőleg lesz egy majdnem 2M Ft-os egyösszegű követelés az 5. év végén és a havi részlet felmegy kb 75-80E Ft-ra. Fix havi részletet nem lehet előre megállapítani, ez a szerződéskötés napján érvényes támogatás nélküli kamat lesz.


Nincs semmilyen változás ezzel kapcsolatban.

2021. aug. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jah, én is gobdolkodtam rajta, hogy felvegyem a diákhitelt, van már két gyerekem és a fele ingyen pénz lenne. De hát az élet nem habostorta.
2021. aug. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólókat még kiegészíteném annyival, hogy ez nem támogatás, hanem hitel, amit vissza kell fizetni.
2021. aug. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
08.37, pontosítnék. Ez egy olyan speciális hitel, ami bizonyos feltételek teljesülése esetén akár 100%-ban támogatássá alakulhat át, de ehhez a szerződéskötés után meghatározott időközönként 3 gyermeknek kell megszületnie. Nem feltétel a gyermekszületés a babaváró kölcsönhöz, viszont a támogatások csak akkor igényelhetők mellé, ha születik 1, vagy 2, vagy 3 gyermek a szerződéskötést követően.
2021. aug. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem
2021. szept. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!