Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen megfontolásból állított...

Milyen megfontolásból állított ki a bankom cserekártyaként Visa-t az eddigi MasterCard helyett, és emelhetek-e panaszt ezért?

Figyelt kérdés
Ha jól értem a külföldi vásárlásoknál a számlavezetőbankomnak euróban vagy dollárban továbbítják a vásárlás összegét, de míg a visa dollárral, addig a mastercard euro-val dolgozik az eurozónán belül, tehát ha visa kártyát használok dupla konverziót kéne elszenvednem?

2021. aug. 12. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Például, mert az adott bank kivezette a kínálatából a Mastercard-ot.

Ezt tette például a C betűs bank.

2021. aug. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
megnéztem és saját költségen továbbra is ugyanúgy igényelhetek mastercardot. szóval a kérdés továbbra is adott.
2021. aug. 13. 00:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Telefonálj be, sok helyen panasz nélkül is meg lehet oldani.
2021. aug. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Üzletpolitikai döntés.

Nyilván előre tájékoztatott csak nem vetted figyelembe.


Melyik bank?

Mert egyáltalán nem általános amit leirtál. A bank és a kártyatársaság megállapodásán múlik hogy hogyan váltja át.


A saját költségen továbbra is igényelhetsz alatt nem tudom mit értesz. Amúgy is az ügyfél költsége a bankkártya díjak.


Olyan van hogy pl csak a nem dombornyomott kártya kínálatot csökkenti egy bank.

Amúgy pedig tendencia hogy egyszerűsítik a választékot. Van amelyik pedig a Visat vezette ki.


Ennyi.

2021. aug. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha jol latom a [link] -n, a Visa kb. 0.1% feet szamol fel az Europai Kozponti Bank referencia arfolyamahoz kepest.

Szoval ha elkoltesz egy evben 10000 EUR-t, ezert 10 EUR dijat kell fizetned, azert nem olyan sok.

2021. aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

négyes:

otp bank, és nem nem tájékoztatott előre. az új kártyával együtt érkezett egy kísérő levél miszerint "remélik hogy elégedett leszek a mastercard helyett rendelkezésemre bocsátott visa kártyával" és így ennyi.

a saját költségen továbbra is igényelhetek alatt azt értem, hogy a számlacsomaghoz választható kártyák közül saját költségen igényelhetek egy újat ami már mastercard. és igen nyilván az én költségemen állították ki a visa kártyát is amit amúgy senki nem kért, de ha újra mastercardot szeretnék akkor ki kell fizetnem az új kártya költségét is. eddig dombornyomott kártyám volt és ehelyett kaptam egy nem dombornyomott "online" gagyi kártyát. egyébként az előző fajta kártyám továbbra is ugyanúgy szerepel a bank kínálatában.

2021. aug. 14. 04:44
 7/9 A kérdező kommentje:

ötös köszi a választ de nem teljesen értem. ha az alap konverziós rátán felül még egyszer át kell váltani a pénzt dollárból euróba majd végül forintba akkor mindenképpen én veszítek rajta nem? tök mindegy hogy mennyi az. nem vagyok szakértő szóval ha rosszul látom kérlek javíts ki.

meg amúgy is, az eurozóna közepén miért akarnak egy visa kártyát rámerőltetni?

2021. aug. 14. 04:50
 8/9 anonim ***** válasza:

A lenyeg, hogy a Visa olyan kis koltseget szamol fel az EUR/USD kozeparfolyamhoz kepest, hogy elenyeszo lesz a kulonbseg*. Hacsak nem te vagy Meszaros Lorinc es evi 1m-10m EUR-t koltesz Andival a beachen.


Pelda:

Veszel valamit 1 EUR-ert, augusztus 13-an (tegnap), mondjuk OTP-s forint szamlad van.


Ez az EKB arfolyama szerint 1.1765 USD. A Visa erre rarak 0.09%-ot -> 1.1765*1.0009 = 1.1776 USD


Az OTP neked 356,23 forintert ad egy EUR-t, tehat a Mastercard kartyaval az 1 EUR-os vasarlas 356.23 HUF lenne.

Az OTP 301,96*1,1776 = 355.58 HUF-ert ad neked 1.1776 USD-t, tehat Visaval ennyi lenne.


Ez meg kicsit olcsobbnak is tunik Visaval, de az arfolyamoknal lehet elcsusztam (napon beluli arfolyamok stb).



*A konverzio azert rossz altalban mert nagy kulonbseg (2%) van a deviza eladasi es veteli ara kozott. Itt nem ez a helyzet.

2021. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat :)
2021. aug. 15. 01:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!