Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy lakás, amelyet mondjuk...

Van egy lakás, amelyet mondjuk 30M ft-ert vennek meg. Tehat 6 M Ft önerő (20%) 24 M Ft hitel (80%) a cél. Az értékbecslő a lakást 28 M Ft-ra értékeli, de a hitelbiztosíték (hbé) 25 M ft. Ekkor megkapom a kért 24 M ft-ot?

Figyelt kérdés
Vagy a 28 M ft max 80%-t kapom meg, ami 22,4 M ft, a többi pedig önerő kell, hogy legyen?

2021. aug. 13. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, de így is necces a dolog, 20% nagyon kevés, ennél többet is elvárhatnak.
2021. aug. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most pontosan melyik állításomat erősítetted meg? Azt hogy megkapom a kívánt hitelt a 24 M Ft-ot?
2021. aug. 13. 20:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Inkább a 22.4-et, de szerintem azt is csak akkor ha sokat keresel, mert alacsony az önerő. Nem biztos, hogy elég lesz.
2021. aug. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Biztosan kellene tudnom :S
2021. aug. 13. 20:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem itt fogod 'biztosra' megtudni, hanem csak es kizarolag annal a banknal, ahol beadod a hitelkerelmet.
2021. aug. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi a lakásunkat 26,5M-ért vettük, az értékbecslő 25-re becsülte, és mi 7M önerővel indultunk neki ami ugye több is, mint a 20%, de így is kicsit neccesen adták meg a 19M hitelt, pedig mi mindketten kiemelkedően jól keresünk. Igaz, ez 3 éve volt, nem tudom, most mi a helyzet. De én ezek után ennyire már nem centizném ki, őszintén szólva. És mindezt Budapesten, egy fejlődő kerületben, ahol azóta a lakás ára majdhogynem duplázódott.


Szerintem érdeklődj utána több banknál, hogy ők mit mondanak. Mi innen nem fogjuk tudni neked biztosra mondani, csak saját életből vett tapasztalatokkal láthatunk el, de hogy ez mennyire segítség... Hát a fene se tudja. Semmi se garantálja, hogy te is úgy jársz, mint mi, lehet, hogy neked simán megadják, az is lehet, hogy egyáltalán nem. Egyéni elbírálás alá esik minden hitelkérelem, én úgy tudom.

2021. aug. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Település, bank, hiteltípus és akár hitelképesség függő is lehet, hogy a becsült forgalmi érték (28M) és a becsült HB érték (25M) alapján maximum mennyi hitelt ad majd a bank, de van egy szabály, ami minden esetben igaz:


A becsült forgalmi érték maximum 80%-a (MNB előírás), vagy a HB 100%-a közül a kisebb összeg lesz az adható hitel alapja, tehát jelen esetben a forgalmi érték 80%-a az alacsonyabb, azaz maximum 22,4M Ft-ot kaphatnál, de még ez sem biztos!


Amennyiben a bank belső szabályai szerint ennél is alapcsonyabban finanszíroznak, akkor még a 22,4M Ft sem biztos, hiszen a felső plafon csak egy korlát, nem jelenti azt, hogy azt minden esetben megadja a bank.

2021. aug. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért futtass egy kalkulátort, hogy mennyi lesz a havi törlesztőd. Egyáltalán tudnád fizetni elméletben? A gyakorlatról nem is beszélve.
2021. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!