Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi értelme van a hitelkártyának?

Mi értelme van a hitelkártyának?

Figyelt kérdés

Ez nem egy provokáló kérdés akar lenni a hitelkártyát használok ellen:D


Egyszerűen tudni szeretném mi értelme van, ha van elég félretett pénze az embernek. Oké, tegyük fel van egy nagyobb kiadás. De ha nem vagy rá felkészülve akkor nem veszel 200 ezres TVt, hanem vársz fizetésig és akkor veszel a fizuból ahelyett, hogy a félretett pénzedet költenéd.


A hitelkártyával meg sokkal többet fogsz fizetni érte ahelyett hogy várnál pár hetet amíg megjön a fizu.


Néztem itt az előbb hitelkártya összehasonlítókat és ilyen 26 meg 35%os THMeket láttam :0 Ez brutálisan sok. Ha tegyük fel én veszek a hitelkártyával egy 200 ezres TVt akkor pl 30% THM esetén 260 ezret kell majd visszafizetnem? Ez mégis, hogy a francba érheti meg?


Ha esetleg nem így van, akkor klassz lenne ha normális emberek írnának és normálisan mondanák el miért tévedek :)



2021. aug. 20. 21:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%

A legtöbb online shopban csak hitelkártyával fizethetsz és sokszor csak online tudsz valamit megrendelni, megvenni.

A vásárlás hitelkártyával nem kerül többe, mint anélkül. (Sok éve használom, még sehol nem számoltak föl pluszt)

2021. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

"A legtöbb online shopban csak hitelkártyával fizethetsz és sokszor csak online tudsz valamit megrendelni, megvenni."


Ehm? Te nem a bankkártyáról beszélsz? 🤔 Miért ne használhatnék online vásárlásnál bankkártyát hitelkártya helyett?

2021. aug. 20. 22:12
 3/25 anonim ***** válasza:
78%

Miért nem a bankodat kérdezed, ahol az ehhez értők ülnek?

De ha már itt kérded...

Nekünk is van a férjemmel úgy, hogy mellette van plusz pénzünk. Ha a tárgyhóban költött összeget visszafizeted következő hónap 24-ig ( nálunk így van ), akkor nincs kamat, viszont a bank visszaad belőle bizonyos százalékot, amit tankolásra stb. fordíthatsz. Minden második tankolást abból rendezünk. Éves szinten jelentős összeg. Miért éri meg a banknak? Mert általában nem az jellemző, hogy következő hónapban visszafizetik.

2021. aug. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ohh, hát ez tök hasznos így. Köszönöm a választ :)
2021. aug. 20. 22:17
 5/25 anonim ***** válasza:
29%
A bankkártya meg a creditcard (hitelkártya) nem ugyanaz, és sok helyen az utóbbit követelik meg. A sima bankkártyát nem fogadják el.
2021. aug. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%
Az 1/5-ös vagyok: a 3-as magyarázata után értettem meg, mi a gondod. Néken úgy van beállítva a bankban, hogy ami a hitelkártyárol meg - mert másként nem lehetséges -, azt a következö hónapban a folyószámlámról kiegyenlítik, így nincs rá semmi kamat.
2021. aug. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
Így van, a hármas és az ötös tökéletes választ adott. Nekünk is azért van, amit a hármas ír, mi is általában tankolásra költjük el a visszakapott pénzt róla. Olaszországban autóbérlésnél pl csak hitelkártyát fogadtak el, bankkártyát nem.
2021. aug. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
Anyum hitelre vette a tévéjét, kellett hozzá hitelkártyát igényelnie a tescoban, budapestbank által kibocsátva. Mediamarkt is az alapján adja a hitelt, így megkerülve a bankszámlatörténetet.
2021. aug. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
56%

Nekem sose volt szükségem arra a hitelkeretre amit a hitelkártya adott.

Minden hónapban automatikusan visszatoltom, így sosem szamolkamatot.

Két dolog van amiért megéri:

- Autót bérelni többnyire csak hitelkartyaval lehet

- vannak jó visszatérítések

2021. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Házfelújításnál csináltattam a spórolás érdekében, 1%-ot visszautaltak minden vásárlásból és +4%-ot extrában a megjelölt kategóriában pl:

- lakberendezés (az összes felújítási költség 5%-át visszakaptam)

- utazás (a testvéremék nyaralása, a család buszbérlete, buszjegyek, stb.)

- üzemanyag (saját és rokonok tankolása, a bérelt járművek tankolása, stb. havi 30 000Ft-ig)

- divat (a család ruhái és cipői + némely lakberendezés)


Kártyás vásárlásból 1% jött vissza:

- bolti élelmiszer bevásárlás

- a kocsim önereje

- állampapírra vételekor is visszaadtak 1%-ot

- iskolakezdési vásárlások


Sokan visszaéltek vele pl. vett valamit visszakapta a 1-5%-ot, majd visszavitte a boltba és a vételárat is visszakapta. Erre a legjobb példa amivel találkoztam az állampapír volt a srác 500 000-ért vette és a kártyára visszakapta az 1%-ot ami 5000Ft. A kövi lépésben visszaváltotta a kincstárjegyet és újra vett állampapírt +5000Ft, én így tudtam meg, hogy erre is jár az 1%-os visszatérítés.

1 000 000-ért vettem kincstárjegyet hitelkártyára és mielőtt megszólna bárki, NEM!!! csináltam azt amit a srác!


Mivel mindig annyit, vagy kevesebbet költöttem, mint amennyi a bankkártyámon volt, így soha egy Ft extrába sem került, de pár havi fizetésemet sikerült megspórolnom.

Amint módosítottak a kártya használati szabályait, ráadásul majdnem le is telt az ingyenes 1 év megszüntettem!

2021. aug. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!