Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi értelme van a hitelkártyának?

Mi értelme van a hitelkártyának?

Figyelt kérdés

Ez nem egy provokáló kérdés akar lenni a hitelkártyát használok ellen:D


Egyszerűen tudni szeretném mi értelme van, ha van elég félretett pénze az embernek. Oké, tegyük fel van egy nagyobb kiadás. De ha nem vagy rá felkészülve akkor nem veszel 200 ezres TVt, hanem vársz fizetésig és akkor veszel a fizuból ahelyett, hogy a félretett pénzedet költenéd.


A hitelkártyával meg sokkal többet fogsz fizetni érte ahelyett hogy várnál pár hetet amíg megjön a fizu.


Néztem itt az előbb hitelkártya összehasonlítókat és ilyen 26 meg 35%os THMeket láttam :0 Ez brutálisan sok. Ha tegyük fel én veszek a hitelkártyával egy 200 ezres TVt akkor pl 30% THM esetén 260 ezret kell majd visszafizetnem? Ez mégis, hogy a francba érheti meg?


Ha esetleg nem így van, akkor klassz lenne ha normális emberek írnának és normálisan mondanák el miért tévedek :)



2021. aug. 20. 21:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
A visszatérítés attól függ mennyit költesz, meg mekkora a hitelkereted. Nyilván egy 100 ezre hitelkerettel nem jön vissza sok pénz. De nekünk pl ennek a többszöröse és így a visszatérítés is a többszöröse. Figyelünk rá, hogy a választott szolgáltatásokat csak ezzel intézzük, így szinte mindenre 4%-ot kapunk vissza.
2021. aug. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

21-es kicsit furcsán értelmezted a dolgokat :)


Nekem 100 000Ft volt alapból a hitelkeret a kártyámon, ez viszont nem akadály rá, hogy ne használt visszatöltés után akár napi 1000000 alkalommal is.

Részemről a lustább módszerrel oldottam meg az alap 100e-es kereten felül utaltam a hitelkártyaszámomra extra 900 000Ft-ot a bankkártyámról (ennyim volt a bankkártyán) és kapásból vehettem is 1 000 000Ft-ért kincstárjegyet, a hó elején megjött a fizetésem és utaltam a fennmaradó tartózásomat.


Látod nem is kell hozzád hasonló multimilliomosnak lenni, hogy ne csak 100 000Ft-os kereted után jöjjön a visszatérítés :)

2021. aug. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kell belémállni, semmi rosszat nem mondtam szerintem. Az ersténél pl az a szabály, hogy a hitelkereted erejéig számolják a visszatérítést havonta. Vagyis ha van 100 ezres hitelkereted, akkor 100 ezer költésig van visszatérítés. Utalhatsz te rá plusz 900at, de nem lesz visszatérítés. Ismétlem, az erstnél. Lehet máshol más szabály van, azt nem tudom. Egyébként a fizud háromszorosáig adnak hitelkártyát, szóval egy mondjuk 500 ezres hitelkerethez nem kell túl magas fizu.
2021. aug. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Szia, belehet állítani alacsonyabb értékre is a netbankban pl. 1m-ról akár 100e-re is.
2021. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

22-es, ez melyik banknál lehetséges?

Mert 5-10 éve az ilyeneket a bankok sorra megszüntették és mindenhol maximalizálták a visszatérítési vagy pontgyűjtési alapot.

Éppen azért, hogy ilyet ne lehessen csinálni, meg, hogy valaki valamit mevgvesz, utána visszaviszi és készpénzben kéri vissza az árát, de a hitelkártyás pontokat, jóváírást megtartja.

2021. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!