Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van értelme, ha havi 100 ezer...

Van értelme, ha havi 100 ezer forintért (a félretett-megmaradt fizum nagy része) veszek Magyar Állampapírt évekig? Önerőre kellene.

Figyelt kérdés
2021. márc. 31. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
van
2021. márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt teszem minden hónapban. Szóval szerintem van.
2021. márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2021. márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
az havonta 2500 forint hozam. több mint a semmi
2021. márc. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Én tartok egy eurószámlát és akkor rakom át a pénzem (ha nagyon rekordon van az árfolyam akkor várok átváltással pár napot/hetet) minden hónapban.

Hosszú távon a forint folyamatos gyengülése fennmarad. A kormánynak eddig se volt szándékában a forint erősítése (a befektetések ösztönözése végett), a járványhelyzet javulásával se várható nagymértékű forint erősödés.

2021. márc. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
12%
Attól jobb mintha kp-ben tartanád, viszont FIAT pénzben eleve tartani a megtakarításod nem vall valami nagy pénzügyi intelligenciára.
2021. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor mit javasolsz hatos, amíg összegyűlik 10 millió forint önerő?
2021. márc. 31. 21:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Én mindig azt gondoltam, hogy mindennek az alapja az oktatás, ebből kifolyólag nem tévedek ha azt mondom, hogy a legjobb befektetés ha fejlesztet magad, mielőtt a pénzedet valami olyan dolgoba fekteted amiről nem sok mindent tudsz.

Érdemes olvasni rengeteget, így tudod fejleszteni a pénzügyi intelligenciádat.

Elsősorban a következő könyveket ajánlanám.

Klapka György: Aranyember

Robert T. Kiyosaki: Gazdag papa, szegény papa

Zeller Gyula Koltai Zoltán: Pénzügyi alapismeretek

A youtubeon pedig ezt a csatornát ajánlom:

https://www.youtube.com/channel/UCToLXxR_qGpjS9UvmW6LfcA


Úgy gondolom, ha megérted a pénzügyi alapokat, hogy miért és hogyan működik a gazdaság amiben élünk, mi az az infláció, miért alakulnak ki gazdasági válságok, éppen jelenleg, hol vagyunk a ciklusban, mit kell vásárolni válságban, hogyan nyomtatják a pénzt, hogy hat ez a gazdaságra rövid, illetve hosszú távon, mi a különbség az ár és az érték között, akkor nagyon sok kellemetlenségtől meg tudod magad óvni a jövőben.


Ezt a videót is ajánlom még:

https://www.youtube.com/watch?v=PHe0bXAIuk0

2021. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!