Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem szeretik általában...

Miért nem szeretik általában az OTP-t? (Van aki váltott és meg tudja indokolni miért volt jobb döntés?)

Figyelt kérdés

Mind a hitelügyintézők fejében, és a köztudatban is az van, hogy

"az OTP az sz*r!!44!44!"

Az, hogy hitelekben nem a legjobb megértem, de egyébként soha semmi problémám nem volt velük, a prémium számlájuk teljesen jó.

Vagy csak azért mert állami?



2021. aug. 30. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

MERT DRÁGA! Én kb. 10 évig voltam OTP-s.

Egyszer erős spórolásba kezdtem, és egy évig írni kezdtem, mennyibe kerül nekem OTP-snek lenni. Már nem emlékszem, pontosan mi volt a díjcsomag neve, de az én szokásaimhoz híven a legolcsóbb. Készpénzt alig vettem fel, mindent neten intéztem, nem kértem az értesítő sms-t sem, stb.

Egy év alatt összesen 34 ezer valahány száz forintot vont le mindenféle díj, tranzakciós adó, éves kártyadíj, akármi címén. (ez volt 4 éve) Őszintén sokkot kaptam, hogy azért, mert használhatom a pénzem, ennyit kell fizetnem???? Ráadásul az automatából felvehető maximális összeg is a legkevesebb a piacon.


Kerestem egy másik bankot, ahol mindezt INGYEN kaptam. 2 éven keresztül egyetlen forintba se került a bankszámlavezetés. Ez a CIB. 2 év után is csak éves kártyadíj van.

2021. aug. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, értem, meggondolandó valóban. Bár nem biztos, hogy a legolcsóbb csomag ami megéri hosszútávon. Jó ötlet lehet én is csinálok magamnak egy ilyen levezetést erről.
2021. aug. 30. 12:31
 3/12 A kérdező kommentje:
Ahogy nézem nekem a havi zárlati díj meg ilyenek kb 1100-1200 ft havonta, Ha készpénzt veszek fel az drágább természetesen.
2021. aug. 30. 12:39
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Havi zárlati díjért amúgy mit csinálnak? :) Érdekes én más banknál vagyok, a hónapok ingyen véget érnek :) Számlavezetés ingyenes, utalások pár forintból elmennek. Nem tudom most milyen csomagok vannak az OTP -nél, én régen eljöttem már onnan. Minden ügyintézés 10x -es idő és bonyodalom mint más bankoknál.
2021. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

kb 20 éve eljöttem az otptől az erstéhez.


Ég és föld legalábbis számomra.

2021. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Aha, szóval "régen" és 20 évekről beszélünk, ez is sokatmondó.


"utalások pár forintból elmennek."

Például?

2021. aug. 30. 13:41
 7/12 anonim ***** válasza:
4 melyiknél vagy most?
2021. aug. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tranzakciós adóra gondol, ami annyira nevetséges, hogy az OTP felszámolja, a sok kis pár forint lesz vagy 500 egy hónapban, egy évben 6000.

Ahol én bankolok, egyáltalán nem kell tranzakciós adót fizetni. Sőt, semmiért nem kell, max ha többször veszek fel készpénzt. Az is bankautomatától függetlenül, akár 800 ezer forintot is felvehetek potom 864 ft-ért.


Egyébként ha nekünk nem hiszel, itt van egy független bank összehasonlító oldal, elég, ha csak a havi jövedelmet és a korodat írod be, akárhogy próbáltam, az OTP csupán a 7. a sorban.


[link]

2021. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó, köszönöm. A hitelemet egy másik banknál kezdeményezem felvenni. Elgondolkodtam, hogy később emiatt érdemes lenne-e otthagyni az OTP-t, amivel amúgy nem volt gondom eddig.
2021. aug. 30. 13:53
 10/12 A kérdező kommentje:

"Havi zárlati díjért amúgy mit csinálnak?"

Feltételezem, hogy ebben pl az sms értesítések is benne vannak, meg a webkártya, meg nem tudom mi tartozik ebbe bele. Nem hiszem, hogy 0 forint lenne, meg kéne néznem részletesen a Prémium számlacsomagom díjait.

2021. aug. 30. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!