Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha végrehajtás címén elárverez...

Ha végrehajtás címén elárverezik a fejem fölül a lakást, valóban visszakaphatom a tartozásom, s a lakásom ára közötti külömbözetet?

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 16:16
 1/7 Réti bubuzér ***** válasza:
84%
Igen. De az különbözet. Amennyiért sikerül elárverezni, abból lejön a tartozás, a többi a tiéd.
2010. aug. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem a lakásod ára és tartozás közötti különbözetet, hanem amennyiért el tudják adni.
2010. aug. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz különbözet

Majd közlik veled, hogy az árverezés után, még mennyi tartozásod maradt.

Egy ilyen lakást, csak mélyen áron alul vesznek meg

2010. aug. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elnézést,de ez azért már gazemberség,mi több aljasság!Ma amikor a közemberek többsége szó szerint kényszerpályákon mozog,hogy már sokszor-sokesetben már a villanyszámla,s más közüzemi kifizetendők lerendezésére is hitelt kénytelen felvenni,nembeszélve arról,ha még lakást,autót(-ami esetleg(jóesetben)munkaeszköze is)akar venni,szintén hitel felvételére kényszerül.Ezek a hitelezők(-bankok,pénzügyi-szolgáltatók(-pl:Provident),valamint a különféle behajtással foglalkozó vállalkozások,nagyon jól megélnek a válság ellenére,a nyomorból!Hja,s nem minden esetben lumpen-aljanépe az, aki nem tudja (-főképp határidőkön belül)rendszeresen törleszteni a részleteket,s ha mindenki mindíg mindent átgondolna, a végén inkább senki sem venne fel hitelt, s akkor a hajukra kenhetnék a pénzüket,s igaz akkor nem tudnák a 7.-ik bőrt sem lenyúzni a kisemberről!!
2010. aug. 31. 13:52
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!


Meg tudom érteni az elkeseredését! Valóban rengeteg bőrt lehúznak az emberről, és ilyen tapasztalatok után tényleg úgy gondoljuk, inkább ne vennénk fel soha hitelt. Persze, hogy az élet nem ilyen egyszerű.

Annyit szeretnék hozzátenni a dologhoz, hogy nem csak a tartozást és kamatait, hanem a végrehajtási, esetleg árverési, illetve behajtási költségeket is felszámolják a tartozáshoz, emiatt pláne nem fedezi a befolyó összeg a számlát.

Én azt szoktam javasolni, hogy próbálja meg a tulaj eladni a lakást, még ha nagyon áron alul is, mert akkor legalább befolyása van a történtekre, és sok költséget nem számol fel a bank. Nehéz ügy, kívánok kitartást és sikeresebb pénzügyeket!

2010. aug. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


Mindenben igazad van.

Ez nem volt mindig így, nem is olyan régen, még minden ember boldogságban, biztonságban kiszámithatóan élhette le az életét. Mindenki dolgozhatott, és a fizetéséből biztosan el tudta tartani a családját. Egyetlen éhező és hajléktalan nem volt

Akkor az nem tetszett, utcára vonultunk, követeltük hogy nekünk piacgazdaság kell. Megkaptuk.

Akkor most kéretik nem reklamálni.

2010. aug. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Baracsi Attila kommentje. ÉN annak idején mikor kezdődött ez a "rendszerváltás"még nem voltam szavazó korú.Ez némileg mentségemül szolgálhat.Engem is becsaptak,mintahogy mindazokat,akik anno kimentek tűntetni,mert úgy érezték,hogy lefelé megyünk a lejtőn,pedig az a válság, még annyira sem volt az, mint ez a mostani,az csak némi kellemetlenség volt ehhez képest!Én is nagyot csalódtam a kapitalizmusban,mert valahogy nem tükrözi azt a világot, amelyet az amerikai filmekben láttam kamasz,és késő gyermekkoromban.Hollywood eltúlozta, mint csaknem mindent.Ma szinte majdnem kivétel nélkül mindannyian csak a hátrányait érzékeljük, s a terheit cipeljük annak, amit kapitalizmusnak neveznek.Így ezekután miben reménykedhetünk?Egy újabb forradalomban?Vagy lassan de biztosan jön majd egyszer a harmadik világháború?
2010. szept. 10. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!