Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Letiltott bankkártyával...

Letiltott bankkártyával utalást sem tudok indítani?

Figyelt kérdés

Lekellett tiltatnom a bankkártyám visszaélés miatt, de még nem kaptam meg az újat. Kellene utalnom, de a bankfiók bezár mire odaérek. A netbank fiókom még enged belépni, a kártyán nincs pénz.


A kérdés az, hogy sima befizető ATM-ből ha le van tiltva a kártya nem tudok utalni?


2021. szept. 7. 15:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve a számlát tiltattam le.
2021. szept. 7. 15:36
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha letiltattad a számládat, akkor nem tudsz utalni.
2021. szept. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Húú de zavaros ez a kérdés.


Utaláshoz nincs is szükség bankkártyára.


ATM-mel "utalni" nem lehet és nem is lehetett soha.


Ha a számla le van tiltva (számlát "le lehet tiltani" nem csak megszüntetni?) akkor a netbankod mire enged be?


Ha "le van tiltva" a bankszámlád akkor az új bankkártyád ami még nem jött meg milyen számlához fog kapcsolódni?

2021. szept. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Éjjel helpdesken tiltattam le, akkor ügyfél azonosítással igényeltem is új számlát, felolvasott mindent az úr a vonal végén, ugyan olyan számlát rendeltem amilyet letiltattam, megadta a számla nyitás költségét és az éves díját stb.


Befizető ATM-en keresztül lehet utalni azonos számlára, tehát otp-ről otp-re (élő) számlával úgy is, hogy akkor még nincs a számlán a pénz, hanem a kis rekeszbe bedobod, így az utalás úgy néz ki, mintha a te számládról menne ki. Ilyet többször is csináltam már, szóval létező dolog.


Az, hogy a netbankom miért enged be amikor letiltattam a számlám számomra is talány, azért is tettem fel a kérdést, ha nem engedne be akkor nem jutott volna eszembe.


Tuti, hogy nem a kártyámat tiltattam, mert elmondtam mi a szitu, tehát nem elveszett, nem ellopták, külföldről lett vele vissza élve, és kértem új számlanyitást, diskuráltam is a túloldalon a bankossal vagy fél órát.

2021. szept. 7. 16:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Oké. Kezdjük ott, kedves kérdező, hogy teljes fogalomzavarban vagy, ami a számlát, kártyát és a letiltást illeti.


NEM a számlát tiltattad le, hanem a KÁRTYÁT. A számlát NEM lehet letiltani. Külföldről a SZÁMLASZÁMMAL nem tudnak visszaélni, csak a KÁRTYÁVAL, azaz egy számlaszámmal nem tudnak pénzt levonni tőled, max pénzt utalni rá. Aztán, az, hogy a kártyáddal visszaéltek, valószínűleg a saját figyelmetlenséged vagy óvatlanságod eredménye, mert megadtad olyan helyen a számot, ahol nagyon nem kellett volna.

Ha letiltottad a kártyát, akkor azzal már nem fogsz tudni tranzakciót végrehajtani, de a számláról tudsz utalni. Ha viszont nincs rajta pénz, akkor vagy máshonnan utalsz rá, vagy a bankfiókban fizetsz be, kártyával NEM fogsz tudni.

Egyszerűbb az illetőnek készpénzben odaadni, vagy megkérni, hogy várjon kicsit.

2021. szept. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Világos, köszönöm. Azért nem kell paraszt módon válaszolni, mert valaki nincs tisztában 100%-ig a bankos dolgokkal… nekem volt egy pánik majd egy tiltatás, nem tudtam, hogy azzal a számla nem törlődik.
2021. szept. 7. 16:34
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egyáltalán nem paraszt módon válaszolt a kolléga.
2021. szept. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Hány éves vagy??
2021. szept. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Azért vannak alapvető dolgok, amikkel nem árt tisztában lenni, ha valaki szeretne boldogulni az életben. És ha valaki akkora fogalomzavarban van, mint te kérdező, akkor bizony előfordulhatnak indulatosabb válaszok is. Fogadd el.
2021. szept. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!