Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az online számlanyitás teljese...

Az online számlanyitás teljesen ingyenes?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne (munkahely miatt) folyószámlára, és a legegyszerűbbnek az online számlanyitást találtam. Még sosem volt se kártyám, se számlám, így eléggé “zöldfülű” vagyok ezen a téren.


A kérdésem az lenne, hogyha online nyitok egy számlát (pl OTP, K&H, vagy BP Bank) akkor kell bármit fizetnem? Kell hogy legyen a számlán bármennyi pénznek lennie?

(Nekem jelenleg a számlaszám lenne csak sürgős, hogy azt megtudjam majd adni.)


Előre is köszönöm!!


2021. szept. 9. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Az online számlanyitás a költségek terén nem tér el az offline (bankfióki) számlanyitástól. Egyes bankok nyújthanak kedvezményes számlacsomag elemeket az online nyitott számlák esetén.

Mivel online nyitod, azonnal nem tudsz készpénzt befizetni, így nem is várható ez azonnal el. Pénz elhelyezésére akkor van legkorábban szükség, ha épp a számlavezetési vagy kártyadíjat vonják le. (Utóbbi sok banknál első évben nincs is.)

Mindenképp tudom ajánlani az online számlanyitást. Gyorsabb és egyszerűbb is.

Az OTP-től óva intelek, mert kegyetlen drága és sok mindent csak offline lehet fizetni. Jelenleg az egyik bankszámlám K&H, abszolút elégedett vagyok. Érdemes azonban összehasonlítanod a bankszámla ajánlatokat a bankmonitor.hu-n. Attól, hogy egy adott bank ajánlata valakinek kedvező, az nem jelenti azt, hogy neked is az lesz.

2021. szept. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xswerdy ***** válasza:
100%
a számla nyitás szinte mindig ingyenes. De aztán vannak havi díjak, és tranzakciós díjak folyamatosan. Nagyon nézd meg, hogy melyik bank melyik számlacsomagját nyitod, mert nagy különbségek vannak.
2021. szept. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én is a KH-t ajánlom. Otp egy szemét körülményes banda de tény hogy jó az appjuk meg sok atm van az országban. Gondolom lesz kártyád is. Nekem a visa vált be. Sok sikert a caps lockos élethez :D
2021. szept. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!