Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elméleti kérdés csak, de ha...

Elméleti kérdés csak, de ha felmondom az ingatlan hitelemet, visszakapom az önerőt? (bocs ha hülye kérdés).

Figyelt kérdés

2021. szept. 23. 22:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Tényleg hülye kérdés. És mi lesz az ingatlanoddal? Kiköltözöl, és odaadod a banknak?
2021. szept. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: nem.


Hosszabban: annyit kapsz, amennyi a lakás eladása, majd a hitel kicsengetése után marad. Ez több is lehet, mint az önerő, kevesebb is, negatív is.

2021. szept. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Értem, köszi, egyik volt negyven feletti kollégám mondott még olyasmit, hogy ő nem albérletezik, mert irreálisan drágának tartja és mindenbe beleszólnak előbb utóbb, és a háta mögött panaszkodnak a főbérlőnek ha valami nem tetszik nekik ,így inkább berakott önerőt egy belvárosi lakásba a nyugatinál, úgy hogy "jól jöjjön ki a matek", aztán majd pár év múlva felmondja, őnerő vissza, és megy a következőbe.


Erre a sztorira lettem volna kíváncsi, hogy létezhet-e ilyen. Lassan egy éve kollégák vagyunk, és a felszines beszélgetéseinkből annyiról sikerült már meggyőződnöm, hogy tényleg a nyugatinál lakik egy 50-nm es lakásban egymaga. De valahonnan a nyírségből származik szegény vidékről, meg ahogy elmondta, ő mindíg ezt csinálta már előtte is párszor, amikor már volt önereje.

Viszont a fizetésünk hasonló és abból tényleg nem lehetne végigszenvedni egy 10-15 éves hitelt, meg kérdés, hogy érdemes e, ha változnak a munkakörülmények, és máshol jobb lehetőség adódik, vagy a jelenlegi szűnik meg.

2021. szept. 24. 08:10
 4/18 A kérdező kommentje:
Lényegében azt is állandóan figyeli, hogy mikor mennek fel az ingatlanárak, és mikor van hullámvölgy a piacon.
2021. szept. 24. 08:17
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ingatlan árak változásától függ nagyrészt. 4 éve vettünk egy 28 milliós lakást, 22 hitel, 6 önerő. Van rajta még kb 20M hitel, ha most eladnánk, 45Mért menne el, 25Mnk maradna a hitel kifizetése után.


Ugyanez a matek a devizahiteles időkben, amikor a lakásárak a padlón voltak, úgy nézett ki, hogy az eladás után az adós nem kapott volna egy fillért sem, sőt, maradt még pár millió tartozása.

2021. szept. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz egy kicsit. :)

Amikor ingatlant veszel, akkor van X önerőd, a többit hitelből fizeted.


Ez a pénz az ELADÓhoz megy.


Ha "felmondod a hitelt", akkor az eladó nem fog becsöngetni hozzád, hogy jónapot visszahoztam az önerődet :D

2021. szept. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom a bank kifizeti a régi tulajdonosnak a teljes vételárat, az ingatlan a bank tulajdona lesz vagy a bank és a hiteles közös tulajdona, aztán annak a hitelét fizeti a banknak, de ez nem jelenti azt, hogy a hitel nem mondhatom fel hanem kötelező kifizetni végig. Nyilván a bank is dönt az ügyben.

De ha eladás mellett dönt onanntól be kell lépnie az aktuális piaci ingatlan árnak, amin a bank újra értékesíti az ingatlant akár nagyobb hitellel mint amivel kezdetben indult.

Így ha az ingatlanpiaci árak feljebb mentek elvileg mindkét fél nyer a dolgon.

2021. szept. 24. 09:53
 8/18 A kérdező kommentje:
Egyébként meg hatos ezt úgy írtad mintha az ingatlan nullát érne onanntól, hogy el lett adva...
2021. szept. 24. 09:56
 9/18 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod.


"ingatlan a bank tulajdona lesz"

A tulajdonosa vevő, a bank csak jelzálogjogot jegyez be.


"nem jelenti azt, hogy a hitel nem mondhatom"


Nincs olyan, hogy felmondom a hitelt, olyan van, hogy végtörlesztem.


"amin a bank újra értékesíti az ingatlant"


A bank nem fogja értékesíteni.


"visszakapom az önerőt"

Az önerőt nem kapod vissza, mert nincs kitől visszakapni.

Amit kapsz azt jóindulattal se lehet önerőnek nevezni.

2021. szept. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Szóval akkor vetítés a dolog?
2021. szept. 24. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!