Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Még hitellel terhelt ingatlant...

Még hitellel terhelt ingatlant hogy tudnám eladni?

Figyelt kérdés
Másik városba szeretnénk költözni,ehhez el kellene adnunk a házunkat amin ugye még hitel van. Többért adnánk mint amennyi hitel van még rajta. Ilyenkor ennek mi a folyamata? Eladjuk,kifizetjük a hitelt és utána vehetünk fel másik hitelt? A vevő ilyenkor a banknak fizeti ki a tartozást a házból a többit pedig nekünk?

2021. szept. 13. 07:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
A vevő fizeti a banknak ezért az elidenegitesi tilalom lekerül te megkapod a maradékot és mehetsz ahová akarsz
2021. szept. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
12%
Ha lenne ingatlanosod, ő már elmondta volna. A lényeg, hogy ilyenkor az ügyvéden megy keresztül a pénz, és nem te, hanem a bank kapja közvetlen.
2021. szept. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Ha az ingatlanosom azt mondaná, hogy az ügyvéden megy keresztül a pénz, akkor ki is dobnám rögtön. Miért kellene az ügyvéden keresztül mennie? Oké, hogy van rá lehetőség, de teljesen felesleges. Mi úgy vettük a lakásunkat, hogy a tulaj bement a bankba, elmondta a szitut, a bank kiszámolta, hogy mennyit kell utalni végtörlesztésre és mi közvetlenül a banknak utaltuk el, amit kiszámoltak, a fennmaradót pedig az eladónak. Az ügyvéd felé csak a munkadíja lett fizetve.
2021. szept. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
12%

3.-nak.


Aha...és ha én, mint eladó, az utalásod után nem írtam volna alá az adás-vételi szerződést? >:)

2021. szept. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Hát nyilvánvalóan aláírt szerződés nélkül nem utalok, ez teljesen egyértelmű. Először aláírunk, utána utalok.
2021. szept. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%

5.-nek.


Na, én meg pénz nélkül nem utalok, pénzt meg gondolom előre nem adsz, csak ügyvédi letéttel, azaz...kell az ügyvéd!

2021. szept. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem azt mondtam, hogy nem kell ügyvéd, ingatlan adásvételhez nyilvánvalóan kell ügyvéd. Viszont ügyvédi letétbe teljesen felesleges rakni a pénzt. Miért kellene az ügyvédhez raknom, ha küldhetem rögtön a banknak is? Teljesen felesleges. Az eladó felé foglaló fizetésével biztosítom a vételi szándékomat.
2021. szept. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell az ügyvéden keresztül mennie a pénznek. Megkötitek a szerződést a tulajdonjog átruházo ügyvédnel letétben, a banktól kikeritek mennyi az annyi és meddig kell megfizetni

A vevő a banknak utal amennyit kell a maradékot az eladó számlájára. a bank kiadja az elidegenítési tilalomról lemondó nyilatkozatot az ügyvéd meg a tulajdonjog átruházo nyilatkozatot és kész. Az ügyvédnek a munkadijat fizetjük , mást nem

2021. szept. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, ahogy a nyolcas írja. Mi is így csináltuk, nem is értem miért merül fel valakiben, hogy kötelező az ügyvédnél letétbe rakni a pénzt.
2021. szept. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%
De nekem, mint eladónak, mi garantálja, hogy valóban utalni fog a vevő a banknak?
2021. szept. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!