Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » El tudom adni az ingatlanomat...

El tudom adni az ingatlanomat ha van rajta hitel?

Figyelt kérdés
Ha valaki tud erről részletesebben beszélni, tudna írni vagy kifejteni a témát?

2021. szept. 24. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:
el tudod adni. de a tartozás összegét a vásárló nem neked adja, hanem a hitelezőnek utalja. a hitelező leveszi a tulajdoni lapról a bejegyzést.
2021. szept. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha egy ingatlanon csak jelzálogjog vagy végrehajtási jog van, akkor értékesíthető.

Ha elidegenítési és terhelési tilalom is van rajta, akkor elméletileg a jog jogosultjának a beleegyezése is szükséges hozzá. De csak elméletileg, mert gyakorlatilag el tudod adni úgy, hogy a jog törlését megoldod belőle.


Én vettem többször is terhelt ingatlant a következőképpen.

Jelzálogjog, végrehajtási jog és elidegenítési/terhelési tilalom is volt az ingatlanra bejegyezve.

A tulajdonos szabadulni akart még árverezés előtt az ingatlantól. Megajánlott egy olyan árat, ami nekem kedvező volt, és a hitelezői igazolások alapján minden teher kifizethető volt ebből az összegből.

Ügyvéd előtt megkötöttük a szerződést, amiben kötelezettséget vállaltunk arra, hogy tehermentesítjük az ingatlant, ezért kértük a szerződésben a földhivatalt, hogy addig ne utasítsa vissza a tulajdonjog bejegyzést. 6 hónapunk volt rá, az adásvétel ténye széljegyre került a tulajdoni lapon. Én, mint vevő jártam végig a végrehajtót, szolgáltatókat, bankokat, és fizettem ki folyamatosan az eladó tartozásait. A hitelezők kiadták a törléseket a földhivatal felé. A maradék összeget pedig kifizettem az eladónak, aki nyilatkozta az ügyvéd előtt, hogy maradéktalanul megfizettem a neki járó összeget, a tulajdonjog átírásához hozzájárul és birtokba adta az ingatlant.

2 hónap alatt futott le a dolog, utána hamarosan jött a földhivataltól a tulajdonjog átírásról az értesítés.

2021. szept. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!