Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az hogy anyám begipszelt...

Mi az hogy anyám begipszelt lába miatt leküld a boltba a bankkártyájával, tudom a kódot, mégse fogadják el, mert"nem az én kártyám"?

Figyelt kérdés
Van erre valamilyen jogszabály?Mi köze annak a bolthoz hogy mi van írva a bankkártyára?Nyilván nem loptam, mert akkor nem tudnám a pint...nagyon feldühített, mert nem ez volt az első eset...a múltkor például az volt, hogy nem fér ki anyám teljes neve a kártyára és lehagytak egy betűt, és a pénztáros belekötött...pfff szánalmas, hogy nincs jobb dolguk.Nektek mi a véleményetek?
2010. szept. 2. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
A kártyát a tulajdonosának van joga használni, a boltosnak meg nem kötelessége elhinni, hogy nem loptad. Attól, hogy tudod a pin-t... azt is el lehet lopni:P Vigyél magaddal egy írásos meghatalmazást, és akkor el kell fogadnia.
2010. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
A kártya a bank tulajdona, következésképpen a banknak jogában áll meghatározni a kártyahasználat feltételeit. A bolt csupán ezeket tartja be, ha már ti nem teszitek.
2010. szept. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

A bankkártya a kibocsátó bank tulajdona. Ő adja át a kártyabirtokosnak használatra. Éppen ezért van a kártyadíj. És éppen ezért van az is, hogy a kártyát csak a rajta név szerint szereplő személy használhatja. Meghatalmazással NEM átruházható.


Maximum annyit tehetsz, hogy anyukád ad egy igazolást arról, hogy a kártyát ő adta át neked (bár ehhez sincs joga, hogy átadja) és a boltos vagy elfogadja így vagy nem. De ez nem meghatalmazás, hanem igazolás arról, hogy a kártya nem lopott.


A legegyszerűbb az lenne, ha ilyen esetekre kérnétek a banktól társkártyát a te nevedre.

2010. szept. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
A bankkártya a bank tulajdona, azt a számla tulajdonos csak használtra kapja. Minden banknak van bankkártya üzlet szabályzata. Ez az üzlet szabályzat tartalmaz egy olyan kitételt, hogy a tulajdonos nem engedheti át másnak a bankkártya használatát, illetve a pin kódot sem hozza már tudomására. Tehát nem a boltos hozta ezt a szabályt, hanem a kártyát kibocsátó bank, amivel igazából a számla tulajdonos érdekeit védi.
2010. szept. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Odamész egy ATM-hez, aztán veszel fel pénzt.

Az nem fog belekötni, a boltban meg fizetsz a készpénzzel

2010. szept. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A bolti eladó teljesen szabályosan járt el, hogy nem engedett fizetni a már leírt válaszok alapján. ATM-ből is szabálytalan, ha nem a kártyabirtokos vesz fel készpénzt, ezt viszont nem tudja a bank megakadályozni és nem is büntet érte, ha anyukád nem tesz feljelentést "ismeretlen személy" ellen.
2010. szept. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Túl sok visszaélés van manapság, szerintem csak pozitív, ha egy kereskedő figyel ezekre a dolgokra.


Vedd a rosszabbik esetet: valaki kilesi a PIN kódodat és miután elhagytad az üzletet ellopja tőled a kártyád. Nem hiszem, hogy tetszene, ha a boltos csak úgy elfogadná.


A meghatalmazás pedig csak a banknál lehet jó, mert ott tudják ellenőrizni az aláírását. A boltban ezzel nem sokra mész, mert ilyet bárki tud írni. Nem könnyű eset, de nincs más megoldás, csak ha téged is meghatalmaz a számláján és igényelsz bankkártyát (az automatás megoldás lehet még egy lehetőség, de modjuk azzal is banki szabályt vétesz).

2010. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

gondolom fiú vagy:s

ha lány lennél,nem lett volna oka kötekedni az eladónak,simán hihette volna h.a kártyán a te neved van:)

Pedig akkor is simán lehetett volna visszaélés..

Szóval hülyeség az egész..

2010. szept. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hintalow ***** válasza:

utolsó: mondj jobb módszert visszaélés ellen:)


Amúgy túl van misztifikálva, több éves banki munkatapasztalattal még soha nem találkoztam olyannal hogy lopott vagy talált bankkártyával valaki vásárolni akart volna.

2010. szept. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!