Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy működik a banki kamat?

Hogy működik a banki kamat?

Figyelt kérdés
Hogyan működik az ha mondjuk be szeretnék rakni bankba egy összeget? A kamat minden hónapban jár ha bent hagyod? Hohy működik a kamat? Mennyi az az összeg amit érdemes bankba rakni és egész jó kamatja lesz? Valaki elmagyarázza mert nagyon kívámcsi vagyok és gondolkodtam rajta hohy lerakok egy kisebb összeget hagy kamatozzon. És a kamat felvétel hohy működik? Vagy küldik? Ne nézzetek legyetek szívesek hülyének csak nem értek hozzá.

2021. okt. 27. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

- Hogyan működik az ha mondjuk be szeretnék rakni bankba egy összeget?

- Kiválasztasz egy bankot, nyitsz egy bankszámlát és teszel be pénzt a számládra.


- A kamat minden hónapban jár ha bent hagyod?

- Ritka az olyan bank/számlacsomag, ahol a számlán lévő pénz után automatikus, lekötés nélkül jár kamat.


- Hohy működik a kamat?

- Bankbetét esetén, többségében le kell kötni, és a bank bizonyos időközönként jóváírja a számládon a kamatot.


- Mennyi az az összeg amit érdemes bankba rakni és egész jó kamatja lesz?

- Nem célszerű haszonszerzés miatt bankbetétben lekötni a pénzt, mert kicsi a kamat. Mondjuk 2% kamat esetén, ha egymillió forintot kötsz le, egy év múlva 20ezer forint lesz a kamat rajta.


- És a kamat felvétel hohy működik? Vagy küldik?

- Jóváírják a bankszámládon.

2021. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

#Kérdező: Ha évekre tudod/szeretnéd nélkülözni a pénzt, akkor inkább az állampapír kell neked. (Tudom, mindjárt jönnek a kriptohuszárok és lepontoznak) Magasabb ah ozama mint a banki kamat, utóbbi nagy jóindulattal az inflációt kompenzálja, de sokszor még azt sem.


#1: "Ritka az olyan bank/számlacsomag, ahol a számlán lévő pénz után automatikus, lekötés nélkül jár kamat."


Nem ritka, a legtöbb számla ilyen. Bár tény, hogy ez a kamat (befektetési szempontból) elenyésző. Én pl. a "sima" OTP junior számlámra (átlagosan néhány százezer van rajta) kaptam 78 forint kamatot nemrég.

2021. okt. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Semmi ertelme. Inkabb alalampapir
2021. okt. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

Banki (betéti) kamat gyakorlatilag nulla. Sőt! Osszességében lehet negatív is.

Megtakarítási számlában, befektetésben gondolkodj!


Ha hosszabb időre akarsz takarékoskodni, írj rám. Tudok segíteni. A kamatot is elmagyarazom.

2021. okt. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4

Ne ajánlj neki semmit privátban! Írd ki ide, mit szeretnél, ne rántsd bele semmi hülyeségbe!

2021. okt. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha bárki bármit rád akar tukmálni privátban, azt küldd el a....

Akinek van értelmes befektetési ötlete, az kiírja ide, vagy bármelyik másik nyilvános platformra. Ha titkolni kell, ott valami nagyon gyanús.

2021. okt. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!