Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működik a hitelkártya?

Hogyan működik a hitelkártya?

Figyelt kérdés

Szembe jött velem egy ilyen hitelkártya hirdetés és kiváncsi voltam, azonban vannak dolgok amiket nem teljesen értek:

Ugye van az elszámolási időszak, az alatt összegyűlt költséget kell visszafizetnem egy bizonyos időpontig. Mondjuk a fordulónap 10.-e és 27.-e a türelmi időszak vége.

Ha én 11-én vagy 12-én stb. használom újra a kártyámat az más a következő elszámolási időszak, és a következő hónapban kell visszafizetnem?

Másik: Ha a keret pl. 200 000forint abból költöttem pl. 80 000 forintot de nem tudom az összeset visszafizetni a határidőig, de fizettem már be pl.30 000forintot. Akkor most a kamat csak a maradék 50 000 forintra fog menni, vagy az egész felhasznált hitelkeretre ami már a következő elszámolási időszakba tartozik - ha a példa alapján még költöttem a fordulónap után is?



2021. szept. 23. 06:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Ha határidőre nem fizeted vissza az egészet, akkor a kamat a teljes összegre vonatkozik, a felhasználás időpontjától számítva.

Egyébként NEM éri meg a hitelkártya csak a banknak.

2021. szept. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
#1 Ha felelősen használja akkor de, megéri a használónak is. Csak figyelni kell az időpontokra.
2021. szept. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Ok, tegyük fel, hogy mindig időre visszafizeti az összeget, így nincs kamat. Tegyük fel, hogy 1%-ot visszakap minden vásárlásból bónuszként.

Akkor ha átlagosan havi 120 ezret költ, év végére 14400 forint bónuszt hoz össze. Ebből lejön az évi kb 7000 forint kártyadíj, meg a havi 300 forintos számlavezetés, ami évi 3600. Máris csak 3800 forintot nyer, ami havi 316 forint. Szerintem nem éri meg.

2021. szept. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3: pontosan! és ha 1x is megcsúszik, akkor akár az egész éves "keresetét" is elbukja.


A hitelkártya a visszatérítés miatt már nagyon régen nem üzlet.



Amire jó lehet, az a váratlan kiadásokra való felkészülés. Pl mikor építkezel, és hirtelen ki kell pattintani a tüzépen 300-500 ezret, és hiába van meg a pénz, ha kellene 2-3 nap, mire feltöröd a lekötést, átutalod a fő számlára. Na ilyenkor zseniális. Ha megvan alapjában véve a pénz, csak be van faktetve, és vészhelyzetben segíthet a kártya


A másik eset, ha a pénz nem számít. Van ismerősöm, akinek valami gyűjtése a hobbija, amikor meglát egy nagyon drága, ritka darabot, akkor gond nékül megveszi hitelkártyára, magasról tesz a 40%-os THM-re, mert lehet, hogy utána 5 évig megint nem lesz ilyen a piacon.



Minden másnál csak kockázat, és a "jaj, kerestem egy tank benzin árát egy év alatt" duma általában megbukik amikor 1x is elfelejti a visszafizetést

2021. szept. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Ha az előző elszámolási időszaknak vége, akkor már a következőben vagy. A te példád alapján, amit tizedike után költesz, azt majd a következő hónap végén kell csak visszafizetned. A másik példádban pedig, a kamat pedig a maradék 50.000 Ft-ra kerül felszámításra.

DE. Ennek ellenére azt tanácsolnám, hogy inkább csak akkor igényelj hitelkártyát, ha a kamatmentességet szeretnéd kihasználni, esetleg visszatérítéseket gyűjtenél vele. A hitelkártyákon borzasztó magas kamat van (ennél bármi, még egy folyószámlahitel is kedvezőbb), hitelcélra használni nem okos dolog. (Ha a banknál elérhetőek részletfizetési megoldások, akkor lehet kedvezőbben kijönni belőle, ha mindenképpen hitel célra használnád / úgy érzed, hogy becsúszhat akár ilyen is, akkor érdemes lehet utána járnod, hogy elérhető-e ilyen az adott banknál.)


Hitelkártya szkeptikusok:

Az én hitelkártyám 4500 Ft-os éves díjjal bír (azzal ellentétben, hogy más dombornyomott kártyák 7-9.000 Ft-ba kerülnének), 310 Ft a zárlati díja. Az alap 1%-os visszatérítésen felül van sok olyan hely, ahol 3%-ot adnak vissza, nem nehéz vele évi 30.000 Ft-ot összegyűjteni. Ha ebből minden költséget levonok, akkor 22.000 Ft-os pluszban vagyok. Én ezt az összeget meg szoktam érezni. (Az más kérdés, hogy ilyen infláció mellett idén már valószínűleg annyira nem fogom.) Illetve be lehet állítani azt, hogy ha elfelejteném utalni, a teljes összeget levonja a bank az utolsó kamatmentes napon a számlámról. Mondjuk az drága mulatság lenne (1.000+ valamennyi forint), de jóval kevesebb, mint a kamatok. Évek óta van hitelkártyám, soha nem felejtettem el átutalni, hiszen kapok értesítő sms-t (ami díjmentes), és abban a percben átvezetem saját számláim között (ami díjmentes) egy kattintással.

Aki tudatos, az igenis tud profitálni belőle. Van egy menő dombornyomott kártyája az embernek, amit külföldön is elfogadnak (akár autóbérlésre is), beépített utasbiztosítással, olcsóbban, mintha sima bankkártyája lenne, és még pénzt is kap vissza. Szerintem ez ellen azért annyira nem kellene ágálni.

De az tény, hogy nem mindenkinek való.

2021. szept. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#5: Nekem is évekig volt Amex kártyám. Soha nem fizettem rá kamatot, de nem érte meg, mert max 2-3 ezret tudtam vele fogni évente, ráadásul nem mindenhol fogadták el.
2021. szept. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Van egy menő dombornyomott kártyája az embernek, amit külföldön is elfogadnak (akár autóbérlésre is"


Menő :D


Te sem jártál sosem külföldön, és autót sem próbáltál bérelni még ugye? Mert fogalmad sincs, hogy mit fogadnak el, és mit nem, csak harsogod a banki szlogent.

2021. szept. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Miről beszélsz? Egyáltalán nem banki szlogen. (Nyilván nincs kizárva, hogy van olyan hely, ahol elfogadnak sima bankkártyát is, de velünk az Azori szigeteken közölték, hogy vagy hitelkártya, vagy kp... nyilván a hitelkártyát választottuk.)
2021. szept. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8: Nagyon sok helyen hitelkártyának neveznek minden bankkártyát, mert a turisták így szokták meg.
2021. szept. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#10, amikor azt mondják, írják, hogy "only credit card", az azt jelenti, hogy csak azzal lehet fizetni. Tapasztaltam élőben is (és csak a sofőrét fogadták el, szóval mázli, hogy neki is volt), illetve neten is, ha rákeresel, akkor látni fogod, hogy nem a hazai bankok hazugsága ez, hanem általánosságban elterjedtebb a hitelkártyák elfogadása autóbérlésnél. Nem minden hazugság, amit a bank mond.
2021. szept. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!