Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizetés mennyi részét vehetik...

Fizetés mennyi részét vehetik el az ingatlanon lévő hiteltörlesztés miatt?(többi lent)

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de olvasd el:

Helyzet az, hogy anno lakásbiztositast kellett kötni. Ilyenkor már a hitel rég "megvolt". A biztosítás egy idő után nem került kifizetésre. Most jött egy levél, miszerint 2 hetünk van arra, hogy a lakásbiztosítást visszallitsuk vagy kössünk újat. Viszont lehet, egyszerűen nem lesz rá arra idő. Így viszont az ingatlanra felvett, még fentmaradt hitelt arra a bankszámlára terhelhetik, amire jön a fizetésem. Kérdés az, hogy a fizetést elvehetik egy az egyben, mondván X összeg a hitel, de a fizetés ennél kisebb? Mehet-e mínuszba több tízezerrel a bankszámla, a hitel kiegyenlítése miatt?

Anno nem én vettem fel hitelt. Annyit tudok, hogy ez talán jelzáloghiteles téma. Nem hazvetel miatt lett a hitel felvéve. Viszont lett lakásbiztosítás sokkal később, ez a nevemre lett csinálva. Más miatt kellett kötni és a "más" miatt már úgy vettük, lejárt az az időszak, amikor kötelezően fizetni kell a biztosítást. Nem volt egyikünk eszében se, hogy a hitellel (amit rendszeresen fizet az ingatlanban lakó) emiatt baj lehet.

Időm azért lehet,hogy nincs, mert egyszerűen menni kell dolgozni és nem engednek el szabadságra. Csak akkor adnak szabadságot, amikor nekik(munkáltatónak) jó. Így csak szabadnapok jöhetnek szóba, amik eléggé kevés napot jelentenek...és a hétvégével *zart se ér az ember ez esetben. Emellett nem is abban a városban élek már, ahol a szóban forgó ingatlan található. Tehát ha önkormányzathoz kell menni és kikérni a tulajdonos lapot, meg az ingatlan tulajdonságait tartalmazó lapot(hány négyzetméter, hol található, stb), több órába telik letudni. És utána nyilván vissza a bankhoz.

Tartok attól, hogy ha nem tudom elintézni az új szerződéskötést, akkor már mínuszba megy a bankszámlám(mert levélben az van, hogy egy az egyben ráterhelhetik az emberre) és le*zarják, hogy albérletben lakok. És nyilván mínuszba ment bankszámlával se a rezsit, se az albérletet nem tudom fizetni, nemhogy kaját venni. Ezért kérdés, hogy fizetés mennyi részét vehetik el, a más által felvett hitel kifizetése miatt.

Remélem érthetően fogalmaztam. Én nem vettem fel hitelt, nem is adnának és mondjuk rá, hogy nem is értek hozzá. Hitelhez annyi közöm van, hogy ott laktam az ingatlanban és jelenleg már az ingatlan tulajdonosa vagyok részben(öröklés miatt). A lakásbiztosítást meg kötni kellett, valamiért anno úgy döntöttünk, hogy a nevemre szóljon. Azóta elköltöztem, az ingatlanban maradó személy valami miatt nem fizette ki a legutóbbi számlát, ami a lakásbiztosítást jelenti. Akkor nem tudtuk, ez mivel fog járni. Az ingatlanban lakó is tulajdonosnak mondható. Már nyugdíjas. Emellett, amiért a levél az én nevemre jött, így evidens, hogy nekem kell az új szerződést megkötni. Ja és fizetetlen szabadnapot se adnak, mielőtt bárki mondaná, hogy *zarjam le a munkát és vegyek ki egy hét fizetetlent. És semmilyen dokumentum nincs nálam(mondjuk a levél sem), a levél az ingatlan címére jött, ami tőlem sok-sok km-el arrébb van(több, mint 80km).

Ha nem sikerül a szerződést megkötni időben, a 200k alatti fizetésemre terhelhetnek-e olyan összegű hitelt, ami sokkal nagyobb a fizetésemnél? Több havi fizetésemet egy az egyben elvinné a fentmaradt hitel, amit nem is én vettem fel.

Ma délután tudtam meg a dolgot, mire elértem a bankhoz, már késő volt:péntek van és a bankok meg hamarabb zárnak. Leghamarabb hétfőn tudok menni, de félő,kell minden *zar ami nincs nálam, de nincs időm vonatozni,buszozni a másik városba, meg bankban elintézni a dolgot, utána visszajönni a városba, ahol lakok és másnap már reggelre menni dolgozni. A munkát nem lehet elpöccinteni, az fix "program", aminél nincs fontosabb(értsd:nem engednek el,stb, bármi van, azt csak és kizárólag szabadnapon lehet intézni. Ha nem fér bele? Akkor így járt az ember.)


2021. nov. 5. 19:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Menj fel a www.netrisk.hu -ra és köss egy lakásbiztosítást. Nem bonyolult a folyamat. Kell hozzá pár adat, pl amit említettél, hány négyzetméter. De ez nem kőbe vésett sztori ha 50m2-t írsz miközben 45, az senkit nem fog érdekelni. Kellenek olyan dolgok, mint pl a falazat, tető fajta, stb. Ezeket csak kitalálod.
2021. nov. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!