Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 3 hónap múlva tudnám...

Ha 3 hónap múlva tudnám végtörleszteni a hitelem, megéri addig felfüggeszteni a hiteltörlesztést?

Figyelt kérdés

Nem tudom milyen lehetőségek vannak. Mostani hitelmoratórium? Esetleg valamilyen ettől független törlesztési opció? Eddig mindig rendesen fizettem.


Ha most 3 hónapig még fizetném a törlesztőt, akkor a felét kidobnám kamatra... Ha 3 napig nem kellene fizessem, úgy, hogy a tőke nem emelkedik, akkor megnyerem a 3 havi kamatot. (ami kb a törlesztők fele)


Meg lehet ezt vajon oldani valahogy?


2020. máj. 28. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

A felhalmozott kamatot ugyanúgy ki kell fizetned végtörlesztésnél.


Úgyhogy nincs értelme felfüggeszteni, ha tudod fizetni.

2020. máj. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És ha nem moratóriumról beszélünk, nincs vajon semmilyen más trükk? Például mivel jó adós vagyok, kérhetek valami haladékot (moratóriumtól függetlenül ami járna ezért például) és így elkerülném a 3 havi kamatot. Kell lennie valami módnak:D
2020. máj. 28. 19:26
 3/12 anonim ***** válasza:

Kamatot minden hónapban szed a bank. Nem hiszem, hogy lenne olyan mód, amikor önként lemondana róla :)

Szerintem mindenféle engedménynél az az alap, hogy a kamatot ugyanúgy felszámolja, max a tőketörlesztést lehet csökkenteni.


Nekem volt egy előtörlesztésem 10 nappal a normál beszedés után volt esedékes.

Levonták a számlámról a 8000Ft kamatot, ami 10 nap alatt felhalmozódott, és utána külön a tőkéből az előtörlesztési összeget. Plusz külön még a számlámról az előtörlesztési díjat.

Nagy francok ezek a bankok...

2020. máj. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Persze, hogy van rá mód. Hogy végtörleszted most.


Ez kb olyan kérdés, mint hogy adnak-e a boltban ingyen kenyeret.

2020. máj. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de 3 hónap múlva lesz meg a pénzem:/ :-)
2020. máj. 28. 19:41
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Végtörlesztésnél a kamatot nem kell kifizetni, csak az éppen aktuális tőketartozást és a fordulónaptól esedékes kamatot. Ez egy kiskapu, de hatalmas összeget nem lehet rajta nyerni, ezért nem feltétlenül éri meg foglalkozni vele.

Kérd a moratóriumot, tedd félre egyben a törlesztőt és a végén végtörlessz.

2020. máj. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

" és a fordulónaptól esedékes kamatot"


Te magad mondod, hogy ha kéri a moratóriumot ugyanúgy ki kell fizetni az utolsó fordulónaptól esedékes kamatot.

Az utolsó fordulónap az a nap, amikor utoljára vontak le hiteltörlesztést.

Utána ha 3 hónapig nem fizet, akkor 3 hónapnyi kamatot egyben kell majd kifizetni.

2020. máj. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Erre nem vennék mérget, hiszen az én értelmezésemben a megnövelt futamidő, a felszámított kamat, stb. a moratórium után lesz esedékes, utólag, így nem gondolnám, hogy behajtják, de persze nem kizárt. Őszintén szólva én a fordítottján gondolkozom, vagyis hogy mivan, ha most előtörlesztem a következő félév törlesztőit egyben és élek a moratóriummal.

Sokan kihasználják ezt a kiskaput, a kiszámoló is cikkezett róla márciusban, bár nem túl komplexen, mert nem tartja fair hozzáállásnak a bankokkal szemben.

Én pl. ha azt nézem, hogy a moratórium ellenére eddig fizettem rendesen a törlesztőrészleteimet (vagyis az esedékes kamat max az elmúlt 15 napra vonatkozna ma) és most kérném a fizetés felfüggesztését, illetve ezzel egyidőben bejelenteném az előtörlesztési szándékomat, akkor valójában megspórolom a következő félév kamatát.

Egyébként nyilván elég erőltetett ütemben előtörlesztgetünk és 2 év múlva végtörlesztés a cél (20 éves futamidejű a hitel, a 6. évben végtörlesztenénk). Így azt gondolom megérné, kb. 200 ezer forintot lehetne megspórolni rajta. Utólagos befizetésnél nem tudom mi a helyzet a kamattal, ezt a bank tudná megmondani és szerintem kevésbé éri meg ezzel foglalkozni, ha egyébként nem cél a korábbi végtörlesztés.

Ez még kezdetleges gondolat bennem, próbálom keresni a buktatóit, de egyelőre nem úgy tűnik, hogy van.

2020. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván én se látok bele a banki ügyekbe, de eleve az a mondás, hogy a kamat ketyeg a moratórium alatt és azt majd egyenlő részletekben ki kell fizetni.

Ha valaki végtörleszt, akkor nyilván nem tud mást csinálni, mint egyösszegben kifizetni a kamatot. Mert neki már csak 1 részlete van hátra.


Azok nyernek rajta egy kicsit, akik nem akarnak előtörleszteni egyáltalán, mert a kamat később nem fog kamatozni. Hanem csak szétoszlik.

2020. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Normál helyzetben, ha előtörleszt az ember, akkor a tőketartozása csökken, vagyis a hátralévő időre a kamata is csökken. A "jövő kamatát" nem fizettethetik meg.

Ha végtörleszt mondjuk a 10. évben az ember, akkor is az aktuális tőketartozást kell megfizetni az aznapig esedékes kamattal. Azt a kamatot nem, ami a következő 10 évben lett volna esedékes.

Aki szimplán csak él a moratóriummal és a futamidő végéig fizet, nem törleszt elő/vég, az egyáltalán nem nyer ezen, sőt bukik, hiszen a tőketartozása nem csökken, kvázi csak eltolódik az esedékesség, ellenben a jelen tőketartozására a kamatot erre az időszakra is ki kell fizetnie, csak később.

Itt az a kérdés, hogy aki a moratórium végén akar egyben végtörleszteni, ahogy a kérdező is, neki felszámolják-e ennek a pár hónapnak a kamatát, vagy nem, mivel az csak a "jövőben lett volna esedékes". Szerintem erre a bankban fognak tudni csak válaszolni.

2020. máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!