Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelnél tényleg ekkora...

Lakáshitelnél tényleg ekkora a törlesztő?

Figyelt kérdés

Jelenleg Szolnok megyében lakok, egy kisvárosban van egy ingatlanom amit 3 millió forintért vásároltam. Nyílászárók lettek cserélve, belső terek lettek rendbehozva. Egy jó állapotú parasztház ami nem vizesedik. Viszont, szeretnek venni egy Budapesti lakást, ami olyan 16-17 millió forint értékben van. Legalábbis amiket én nézegettem ilyen árban vannak.

Néztem hitel kalkulátor, ott nekem 110 ezer és 130 ezer közötti törlesztők jöttek ki. Nekem a havi keresetem a jelenlegi munkahelyemen olyan 150 és 160 ezer Ft között van. Nekem azt mondta egy ismerősöm (nem pénzügyes), ebben az összegben vannak hitelek olyan 70-80 ezres törlesztővel 25-30 évre. Nem tudom kinek higgyek. Fix kamatozásút néztem volna. Valakinek van ezekkel kapcsolatban tapasztalata? Tényleg ilyen 100 X ezres a törlesztő?



2021. nov. 9. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
70-80 ezret se tudnál törleszteni.
2021. nov. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bankmonitor ponthun szépen kikalkulálod magadnak. Fizu alapján úgyse engednek 60 ezer feletti törlesztőt.
2021. nov. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 évre vettem fel 19 milkót, plusz biztosítás meg mindennel 190 a havi törlesztőm.
2021. nov. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem azt mondta egy ismerősöm (nem pénzügyes)"


Hát lehet hogy nem pont rá kéne hallgatni.

2021. nov. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten 16-17 millióért kb. egy 20 nm-es putrit tudnál venni - a leglepukkantabb környéken. Amire persze nem ad a bank hitelt.
2021. nov. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mekkora hitelt akarsz felvenni, mert azt nem írtad, vagy hogy mennyi az önerőd
2021. nov. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A jelenlegi ingatlanomat gondoltam fedezetnek, illetve van 1,3 millió forint megtakarításom.
2021. nov. 10. 16:24
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne költözz el. Valószínűleg nagyon jól jártál a házzal amit vettél, de egy olyan lakás, amiben van helyed megfordulni, vagy csinálni 3 karkörzést (40+ nm), az 20 milliónál kezdődik. Nem tudom hány éves vagy, de 20-30 évre hitel? 30 év hitelt akkor sem vállalnék be, ha 18 éves lennék. Feltételezem kb. 30 lehetsz, tényleg 60 éves korodig akarod törleszteni?

Ha Budapestre akarnál költözni, akkor keress egy borzalmasan olcsó albérleti szobát, kb. mindenestül 60k-ért (nem lesz egyszerű ilyet találnod), és ne fogadj el 200k nettó alatti fizetést!!

Ne tedd tönkre magad anyagilag, kérlek.

2021. nov. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak az első értelmes választ. :)


Ezen én is gondolkodtam. Valóban iszonyat sok idő. De, annak sem látom értelmet hogy albérletre költsek 100 x ezret.

Ha az ember hosszútávon képzeli el a jövőjét Budapesten, akkor inkább a hitelt fizetem mint az albérletet.

Persze függ attól is mennyibe van a törlesztő. Illetve közbe jöhet bármi.


De úgy gondolom ha van lehetőség, akkor mégis csak a sajátomat fizetném. Vagy ha úgy alakulna akkor kiadom albérletbe.

2021. nov. 14. 17:56
 10/12 anonim ***** válasza:
6. vagyok, szívesen, amiért még normálisan fogalmaztam azzal, hogy semmi infót nem mondtál, de mondjuk meg neked a megoldást típusú gagyi kérdést tettél fel
2021. nov. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!