Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelnél tényleg ekkora...

Lakáshitelnél tényleg ekkora a törlesztő?

Figyelt kérdés

Jelenleg Szolnok megyében lakok, egy kisvárosban van egy ingatlanom amit 3 millió forintért vásároltam. Nyílászárók lettek cserélve, belső terek lettek rendbehozva. Egy jó állapotú parasztház ami nem vizesedik. Viszont, szeretnek venni egy Budapesti lakást, ami olyan 16-17 millió forint értékben van. Legalábbis amiket én nézegettem ilyen árban vannak.

Néztem hitel kalkulátor, ott nekem 110 ezer és 130 ezer közötti törlesztők jöttek ki. Nekem a havi keresetem a jelenlegi munkahelyemen olyan 150 és 160 ezer Ft között van. Nekem azt mondta egy ismerősöm (nem pénzügyes), ebben az összegben vannak hitelek olyan 70-80 ezres törlesztővel 25-30 évre. Nem tudom kinek higgyek. Fix kamatozásút néztem volna. Valakinek van ezekkel kapcsolatban tapasztalata? Tényleg ilyen 100 X ezres a törlesztő?



2021. nov. 9. 18:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, számold ki, hogy melyik a nagyobb bukta, a banknak fizetni óriási hitelt kamattal, vagy az albérletbe dobálni a pénzed.

Szeretnél Budapestre költözni, ezért vennél ott egy lakást? Mert ez esetben mindenképpen bérelj egy szobát / kis lakást Pesten, nézd meg, hogy szereted -e a várost, és meglátod, hogy itt a szakmai tapasztalatod mennyit ér, és ezután tudsz dönteni. Ha most itt hirtelen megduplázódik a fizetésed, és kapsz 300 ezret, akkor már belefér egy 100 ezres törlesztő. De amennyiben csak 200-220-ra nő a fizetésed, továbbra sem túl jó ötlet.

2021. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Dehogy nem. Tettem fel kérdést “Valakinek van ezekkel kapcsolatban tapasztalata? Tényleg ilyen 100 X ezres a törlesztő?”

5 évig fent éltem, csak ilyen olyan okok miatt haza kellett költöznöm. Ezért is járt a fejembe, hogy venni kellene egy saját lakás. A törlesztés ideje az, ami engem is elrettent.


Várok vele egy kis időt. Ahol most vagyok nem lenen rossz hely, csak kevés a lehetőség. Nincs nagyon semmi.


Köszönöm a válaszokat.

2021. nov. 15. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!