Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elképzelhető, hogy tényleg...

Elképzelhető, hogy tényleg nem volt ennyi pénz a bankfiókban?

Figyelt kérdés

Idős neni a szomszédunk, szoktunk segíteni neki.

A férje külföldön dolgozott, és az utána járó özvegyi nyugdíjat évente egyszer veszi föl. Elvittem múlt heten (nálunk a faluban nincs), kiderült, bezárt az a bankfiók, átmentünk a másikba, ott meg az derült ki, hogy hiába vannak nyitva ötig, a pénztár előtte két órával bezár - hét perccel maradtunk le.

Visszament ma vele a férjem, egy órát vártak, mire sorra került, erre közölték vele, hogy nincs náluk ennyi pénz (kb. 1,5 M Ft), miért nem kért időpontot, és elzavarták őket azzal, hogy csütörtökön menjen vissza.

Szerintetek is ez akkora összeg? Nem tudom, most már a csütörtököt hogy fogom megoldani, ugyanakkor nekem nagyon hihetetlen, hogy nem tudták odaadni az összeget. Azt mondta a néni, hogy vele ilyen még sohasem történt. (Most vittük először, meghalt, aki eddig segített neki.)

Érdemes panaszt tenni?



2021. nov. 23. 17:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ez egy közepes méretű város legnagyobb bankfiókja délután 2 órakor.
2021. nov. 23. 17:23
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Az szinte kizárt, hogy ne lett volna a fiókban ennyi pénz. Ilyen még akkor sem nagyon történik, ha aznap megrohamozták a fiókot...


Ami ennél sokkal valószínűbb, hogy legtöbb bankban egy bizonyos összeg felett csak előzetes bejelentés után adnak ki KP-t és ez történt veletek is.

2021. nov. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Nehogy kivegyen ennyi kp-t!!! Minek az neki otthon???
2021. nov. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Ezt érdemes elolvasni:

[link]


Egyébként nem értem, miért kell a néninek másfél millió készpénzben, nagyon nem biztonságos otthon tartani azon túl, hogy nincs is sok értelme. Ezt is mondhatjátok neki.

2021. nov. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%

Igen, elképzelhető, hogy nem volt bent ennyi pénz (illetve előre be kell jelenteni, hogy hozzanak, és kb. 2-5 nap múlva hoznak is).


Én telket vettem, és az eladó készpénzben kérte a vételárat, bementem a bankba, 2,2 milliót akartam kivenni... egy 40 ezres város BP bankja, először közölték, hogy jövő héten! (De nekem 6 óra múlva kell.) Majd közölték, hogy be kellett volna jelenteni. Majd közölték, hogy NINCS BENT ENNYI PÉNZ! Amikor elkezdtem cirkuszolni, hogy ez az én pénzem, és nekem ma itt kell, akkor lejött az igazgató, és végül engedélyezte. 5-10-20 ezres tételekben kaptam, kellett 2 arcképes igazolvány (itt azért felmerül, mi van, ha nincs jogsim, mert útlevelem nincs), és az aláírásomnak stimmelnie kellett (amit vagy 8 éve írtam alá ki tudja hogy).

2021. nov. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Hasonló mennyiségű kp-t vettem egyszer fel, a végét ezresekben adták oda, szóval nem kizárt.
2021. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Simán lehet.


Raiffeisennél már 500 ezer felett előre be kell jelenteni.


Illetve ha volt is 1-2 millió a pénztárban, ha azt mind odaadják, akkor a később jön valaki 100 vagy 200 ezerért, már nem marad.


Nem egy nagy összeg a 1,5 millió, de mindenki igyekszik csökkenteni a készpénztartással jaro költségeket, ehhez vezet.

2021. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

"Érdemes panaszt tenni?"


Oszt mire teszel panaszt?

2021. nov. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy egyre inkább a készpénzmentes fiókok felé mennek el a bankok, ezért is csinálnak olyan ATM-eket, ahol a ki-befizetést lehet rendezni kártyával, míg a fiók maga inkább ügyfélszolgálatként működik és nem pénztárként.
2021. nov. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Hintalow ***** válasza:
70%

Lehet igen, alapból bankonkènt más az üzletmenet, hogy mennyi maradhat a pènztárban záraskor, ès az a feletti összeget jellemzően minden nap vègèn elviszi a pènzszállìtó. Napközbeni befizetèsekből összejöhet nagyobb összeg persze, de ez elèg esetleges, ezèrt is van bejelentèsi kötelezettsèg egy bizonyos összeg felett ha felvenne az ember (ez is bankonkènt változó) mert különben valóban nem tudják garantálni, hogy lesz ott annyi összeg.

Teszik ezt azèrt, mert egyrèszt egyre inkább eltűnőben vannak a nagy összegű kèszpènz tranzakciók, másrèszt a pènzkezelők bitang nagy összegeket számláznak ki (kiszállásonkènt 30-50 ezer forint között szór) ezèrt igyekeznek minimalizálni ezt.

2021. nov. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!