Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elképzelhető, hogy tényleg...

Elképzelhető, hogy tényleg nem volt ennyi pénz a bankfiókban?

Figyelt kérdés

Idős neni a szomszédunk, szoktunk segíteni neki.

A férje külföldön dolgozott, és az utána járó özvegyi nyugdíjat évente egyszer veszi föl. Elvittem múlt heten (nálunk a faluban nincs), kiderült, bezárt az a bankfiók, átmentünk a másikba, ott meg az derült ki, hogy hiába vannak nyitva ötig, a pénztár előtte két órával bezár - hét perccel maradtunk le.

Visszament ma vele a férjem, egy órát vártak, mire sorra került, erre közölték vele, hogy nincs náluk ennyi pénz (kb. 1,5 M Ft), miért nem kért időpontot, és elzavarták őket azzal, hogy csütörtökön menjen vissza.

Szerintetek is ez akkora összeg? Nem tudom, most már a csütörtököt hogy fogom megoldani, ugyanakkor nekem nagyon hihetetlen, hogy nem tudták odaadni az összeget. Azt mondta a néni, hogy vele ilyen még sohasem történt. (Most vittük először, meghalt, aki eddig segített neki.)

Érdemes panaszt tenni?



2021. nov. 23. 17:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A neni nem internetezik és évente egyszer veszi fel a pénzt. Mindig mindent a férje intézett a haláláig, ez a tipikus helyzet. Nem tudom, külföldi özvegyi nyugdíjnál hogy van, érdemes-e havonta kihozatni.

Van egy lánya, de külföldön él és úgy tűnik, túlzottan nem érdekli az anyja - persze nem tudhatom, mi ment félre. A lényeg, hogy kabe mi maradtunk segítségnek, de viszonylag friss ismeretség. (Közvetlen szomszéd, de nálunk mindig szokás volt a szomszédokra figyelés.)

2021. nov. 23. 23:18
 12/15 anonim ***** válasza:
90%

És hová teszi a készpénzt? Tessék vele megbeszélni, hogy ez veszélyes!


Amúgy lehet, hogy a bankban volt pénz, de pl ha beállít egy idős ember valakivel, aki tök idegen és nem a rokona, egy nagy mennyiségű készpénzt kivenni, az gyanús volt a banknak…

2021. nov. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hova teszi. Elég nehezen mozog, egyedül nem tud elmenni érte, és állítólag nagyon bonyolult, hogy kivigyék neki.
2021. nov. 25. 08:53
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen, van ahol előre be kell jelenteni. De olcsóbb atm-ben felvenni. Nem mondok bankokat, de van ahol max 1 milliót tud felvenni egyszerre átmegy másik atm hez felveszi a maradékot. Limiteket meg kell nézni ilyenkor mert blokkolhatja limit túllépés miatt azt hiszi ( tek) nincs rajta annyi pénz.
2021. nov. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Minden banknál előre be kell jelenteni a bizonyos összeget - általában 500e meghaladó - kp felvételt, előre. Ez nem arról szól, van-e ott annyi pénz, mert mellesleg nem biztos, hogy van. Egy bankfiókban minek tartanának ennyi kp-t? Felesleges. Banki dolgozó voltam.
2021. dec. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!