Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha volt nekem egy banknál...

Ha volt nekem egy banknál számlám, viszont új banknál akarok nyitni másik számlát, akkor az előző banknál megszűnik a számlám?

Figyelt kérdés

2021. nov. 24. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha "volt" akkor már megszűnt, szóval mindegy.


De amúgy nem, nem csak egy számlád lehet és nem csak egy banknál lehetsz.

2021. nov. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Akkor szűnik meg, ha felmondod a szerződést.
2021. nov. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem, nekem is kettő van. Van olyan bank, amelyik intézi neked, ha meg akarod szüntetni az előzőt, de én nem kértem.
2021. nov. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Automatikusan nem szűnik meg, mivel annyi banknál és annyi bankszámlád lehet, amennyit csak akarsz.
2021. nov. 25. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kettő között semmilyen összefüggés nincs, az új bankban így is, úgy is ugyanúgy megnyithatod a számlát.


De a régi bankszámla biztos megszűnt?

Mert ha nem és van havi díja, akkor azóta összegyűlhetett valamennyi tartozás.

Akkor is ha régen ingyenes volt a számla, de időközben már nem az. Lehet, hogy nem is tudsz róla és van egy-két tízezer forint mínuszod a régi bank felé.


A helyedben bemennék a régi bankba és rákérdeznék. Netbankhoz gondolom már nem férsz hozzá.

2021. nov. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xswerdy ***** válasza:
100%
akár hány bankszámlád lehet. Egy bankban is lehet több, különböző bankokban meg aztán végképp. Minden magyar bankban elérhető ugyanakkor a számla költöztetés, ekkor az új bank felmondja a régi számlát, és az aktív csoportos beszedéseket is átvezetteti. De ez egy speciális ügylet, ezt külön jelezned kell, hogy a régi felmondásával kívánod megnyitni az új számlát (és ugye meg kell adnod a régi bankszámla számát). Különben az új bankod nem is tud róla, hogy hol van még számlád.
2021. nov. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha “volt” egy banknál számlád, de ténylegesen nem szüntetted meg, akkor van egy jó sok mínusszal terhelt számlád
2021. nov. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!