Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi van, ha elfelejtettem...

Mi van, ha elfelejtettem lemondani a január 1-es fordulópontú biztosításomat? Nem akarok +1 évet várni. Ha nem fizetem be a díjakat, és közben átmegyek egy másik biztosítóhoz, akkor megszűnik ez a régi, drága biztosításom, nem?

Figyelt kérdés
2014. dec. 2. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Ha ez kötelező gépjármű felelősségbiztositás, akkor 1 évig még maradnod kell. Ha megszűnik dnf-fel a biztositás, akkor több biztositó is pótdijaz, illetve évfordulóig csak az a biztositó fogadhatja el az ajánlatod, amelyiknél dijnemfizetéssel megszűnt a biztositás.
2014. dec. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Társasház biztosításról van szó. Közös képviselő vagyok. A Groupamánál fizetünk évi 100.000-ret(egy biztosítási esemény 2 éve bekövetkezett, ami után alaposan megemelkedett a díj)... Emiatt akarok átmenni a Generalihoz, ahol éves szinten 30 ezerrel lenne olcsóbb a díj.

A fordulópont január 1.

Mit tudok tenni?

Mindenképpen váltani akarunk legkésőbb márciustól.

2014. dec. 2. 11:51
 3/4 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem fizeted a díjat, bekerülsz a rendszerbe, mint nem fizető ügyfél, azt pedig mindegyik biztosító látni fogja, így ha szerződést is kötnek veled, akkor is brutális pótdíj ellenében fogják tenni, nagy eséllyel a mostani 100.000-es éves díjat bőven meghaladná.
2014. dec. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nyugodtan alkudj a biztosítóval. Kérd, h csökkentsék a díjat
2014. dec. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!