Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Édesapám 2013 nyarán meghalt.é...

Édesapám 2013 nyarán meghalt.és 2019 nyarán kaptunk az OTP faktoringtól egy levelet egy 1,5M Ft os tartozásról. Lehetünk KHR listán?

Figyelt kérdés

Egy kedvezményes összeget fizettünk ki, 4en voltunk örökösök. De anyukám kifizette az egyik testvérem nevében az lenne a kérdésem rajta lehetek így a KHR-én?

De amúgy 5 év után nem elévülnek az ilyen tartozások? 1 hónap híján 6 év telt el a befizetésig.Az meg már mellékes hogy kiskorúak voltunk,jövedelem nélkül.


2021. dec. 23. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen "rejtett" tartozás, nem kaphatsz évekkel később tartozásról értesítést, ha az elhunytnak volt tartozása, akkor arról az örökléskor tájékoztatni kellett volna az örökösöket.
2021. dec. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen de mivel 12-13 éves voltam gondolom nem az volt számomra a legfontosabb
2021. dec. 23. 22:17
 3/10 A kérdező kommentje:
Én és a 3 testvérem voltunk az örökösök mindannyian kiskorúak voltunk.
2021. dec. 23. 22:18
 4/10 A kérdező kommentje:

Iskolásként hogyan tudtuk volna fizetni?

Úgye anyukám me egyedül maradt 4 gyerekkel

2021. dec. 23. 22:21
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Tehát, akkor a gondviselő (gondolom anyukád) tisztában volt a tartozással? Mert első körben nála kéne érdeklődnöd.


Kiskorú esetén általában úgy szokott lenni, hogy amíg be nem tölti a felnőtt kort addig egy külön neki létrehozott számlán pihen az örökség... Vagy nagyon indokolt esetben nyúlhat ehhez az összeghez a gondviselő, akkor ha bizonyítható, hogy az gyerekre fordítja az összeget.

2021. dec. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyilván nem Neked kellett kérdező tudnod kiskorúként ezekről, hanem a gondviselődnek, aki az Édesanyád.


"1 hónap híján 6 év telt el a befizetésig."


Ennek járjatok utána Anyukával együtt. Ha befizette "annak idején", akkor mit követelnek?


Nem ülni otthon a feneketeken, hanem menni utána. Az idő itt most tényleg pénz....

2021. dec. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Volt hasonló kérdés, ott is leírtam, hogy hasonló helyzetben voltunk, talán az évszámok is stimmelnek és mi nem kerültünk fel rá. Szerintem ha bármelyik örökös lekeri az tisztázza a dolgokat.
2021. dec. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez az hogy nem kértük hanem küldték
2021. dec. 24. 12:01
 9/10 anonim ***** válasza:

A faktoring cégek rendszeresen próbálkoznak iylesmivel.

Ezért jó minden befizetett csekket elrakni,mert 5-10 év múlva be próbálkoznak.


Nekem is egyszer jött egy ilyen papír.

Apám meghalt és hagyott kb 900 ezres tartozást.


De ugye kb 15 évig egyáltalán nem láttam, szülők elváltak így csak annyi közöm volt hozzá hogy amikor meghalt eltemettettem.


Ennek ellenére jött a faktoring cégtől levél, én meg leirtam

h 1, elváltak a szüleim

2, nem tartottam vele a kapcsolatot

3, nem fogom kifizetni a tartozást mivel semmilyen módon nem tudják már bizonyitani hogy valóban ő szerezte, mivel már nem él így gyak bármi ráhuzható ilyenkor az emberre.


Nekem ezt a tartozást pl elengedte a faktorin cég.


Kezdettől fogva határozottan állj ki a dolgok mellett, és ha nem jogos akkor elfognak állni tőle.

A faktoring cégek imádnak fenyegetőzni, sajnos sokan megrémülnek tőlük és fizetnek,még akkor is ha nem kellene.


Szerintem Te nem lehetsz fent a KHR listán de anyukád sem hisz a tartozást apukád hagyta.

2021. dec. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sajnos jogos volt. Nem részletezném hosszú lenne leírni

Igen egyébként ez is milyen egy kiskorúak BAR listára tesznek

Meg soha semmilyen hitelem nem volt de már BAR listán vagyok, sztem ez elég aljas húzás.

2021. dec. 26. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!