Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikortól vehetek fel lakáshite...

Mikortól vehetek fel lakáshitelt? /BAR-listáról lekerülés/

Figyelt kérdés

Nagyon régen, még a 2010-es évek elején nagyon rosszul kezeltem a pénzügyeimet. Hitelt hitelre halmoztam, egy idő után már nem tudtam törleszteni, szinte adóságcsapdába vittem magam. Több adósságom is követeléskezelőhöz került.


Aztán mély levegőt vettem, radikálisan lecsökkentettem a kiadásaimat, rengeteg túlmunkát vállaltam, és 2014 végén a maradék 2 hitelezővel (faktoring-cégek) is lett szerződés, hogy milyen ütemezéssel fizetem vissza a tartozásom.

2021 januárjában járt le az utolsó előtti, 2021 márciusában pedig az utolsónak is elutaltam ami még járt volna a megállapodás szerint (az még tartott volna vagy 3 évig, de mivel már nem volt más hitelem, így már össze tudtam szedni egybe). 2021 áprilisában írtak ez utóbbitól, hogy 300 ezer túlfizetés keletkezett, hova utalják vissza. Megírtam, júniusban vissza is utalták.


Amit küldtek lezáró leveleket, azok elég egyenszövegek, így nem tudom, hogy az ilyen típusú rendezések után 1 vagy 5 évvel kerülök-e le a KHR negatív listájáról.

Ugye a levelek úgy fogalmaznak, hogy ha van elengedés, akkor 5 évig marad rajta az ember, csak azt nem tudom, hogy önmagában az, hogy volt részletfizetési megállapodás /illetve, hogy ez fakthoringos cég/, az már elengedésnek minősül-e? Vagy az, hogy hamarabb kifizettem és ezért visszautálták a többletet akkor az esetleg elengedésnek számít-e?

Én nem kértem külön elengedést, olyan nem volt.


Azért érdekel elsősorban, mert 2022 vége, 23 eleje környékére várhatóan össze fogok gyűjteni 20-30% körüli önerőt egy lakásvásárláshoz, csak nem tudom, hogy akkor már lekerülök-e a negatív listáról, vagy 2026 közepéig mindenképp rajta mradok.

Nagyon örülnék, ha valaki tudna biztosat az eljárásról.



2022. jan. 7. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Azt javaslom, menj be a számlavezető bankodba és kérj egy KHR lekérdezést. Díjmentes. Ha a státuszod mellett azt látod, hogy MAGREN (maga rendezte), akkor 1 év múlva lekerülsz a KHR listáról, ha viszont MEGEGY státuszt látsz, akkor sajnos 5 évig leszel passzív KGR-es. Jó hír, hogy passzív státusszal is lehet hitelt igényelni, de azért persze jobb lenne, ha tiszta lappal indulnál.

Gratulálok a fegyelmezettségedhez és ahhoz, hogy erőt tudtál venni magadon és megszabadultál a hiteleidtől!!!! Most már legyél nagyon óvatos, körültekintő.

2022. jan. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, így fogok tenni.


Igen, amióta változtattam, azóta nagyon megtervezek mindent és tartom is magam a tervekhez. Az első hitelmentes hónapokban volt egy kis kísértés, hogy többet költsek, de látni, hogy van tartalékom az nagyobb nyugalom.

2022. jan. 7. 21:46
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel önerőre gyűjtesz, ott a CÉÉÉÉL, a saját lakás! Sok sikert! :)
2022. jan. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!