Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fel merjük venni a babaváró...

Fel merjük venni a babaváró hitelt 4 hónap sikertelen próbálkozás után?

Figyelt kérdés

Tudom ez még nem olyan sok, de azért már elgondolkodik az ember mi van ha nem lehet gyerekünk. Házakat már nézegetünk és ha fel akarjuk venni a babaváró hitelt akkor lassan el kellene indítani a folyamatot. Dehát így nem tudom mi legyen. Eredetileg úgy terveztem, hogy terhes leszek eddigre és úgy vesszük fel, hogy már biztos.

Azt hallottam, hogy ahhoz, hogy ne kelljen egy összegben visszafizetni a kamattámogatást (ha nem születik 5 éven belül gyerek), elég sok kivizsgálásra, kezelésre el kell menni, hogy biztosan nem lehet-e. Persze valamennyire kivizsgáltatnánk magunkat ilyen esetben mindenképp, de nem biztos, hogy elmennék a végsőkig, mert szerintem felőrlődnék benne.



2022. jan. 8. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

4 hónap még gyakorlatilag semmi a próbálkozásban, mondhatjuk bemelegítésnek is. Szóval szerintem erre ne parázzatok rá :) Más lenne a sztori, ha 4 évet mondanál. Szerintem ne görcsöljetek rá, simán összejöhet még.

Hitel: ezt nektek kell eldönteni, hogy milyen anyagi helyzetben vagytok. Véleményem szerint nem olyan vészes a retorzió, ha mégsem jön össze a gyerek, de ezt mindenkinek a saját helyzetéhez kell mérnie. 5 év hosszú idő, bármi lehet még az idő alatt.

2022. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És a csoknál mi a helyzet? Arról kevesebbet tudok, annál mi történik, ha nem születik gyereke, de nem a mi hibánkból?
2022. jan. 8. 10:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott is hasonlóan kell igazolni az orvosi okot, ami ahogy te is írtad, nem egyszerű. Vissza kell fizetni, ha a megadott határidőn belül nincs meg a vállalt gyerekszám és nem tudsz orvosi papírt felmutatni. Viszont ha jól tudom, akkor csoknál az örökbefogadott gyerek is számít.
2022. jan. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem annyira vészes a visszafizetendő kamat és nektek még rengeteg időtök van. A szerződésben benne lesz elvileg, hogy mennyit kell visszafizetni és/vagy mennyi lesz a törlesztő 5 év után, ha nem jönne össze a baba. Ellenben azt tudni kell, hogy a babavárónál nem fogadják el a meddőségi kifogást.

Megoldás, hogy elkezditek gyűjtögetni a különbözetet arra az esetre, ha ki kéne fizetni a kamatokat. Jó esetben megmarad a megtakarításotok. :)

Ha amúgyis hitelt kellene felvennetek, akkor lényegében mindegy, hogy piaci lakáshitelt veszel fel, vagy babavárót, ami jó esetben kamatmentes marad, rosszabb esetben ugyanazokat a kamatokat 5 év múlva kérik, majd utána válik piacivá.

2022. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

19.52-es, egyrészt nem igaz, hogy mindegy, lakáshitel, vagy babaváró, mert a babavárónak jóval magasabb lesz a kamata, ha nem születik gyermek 5 éven belül (az utóbbi 2 hónapban durván megemelkedett a kamat), másrészt kb 3M Ft visszamenőleges költség is keletkezik az addig meg nem fizetett kamatokból az 5. év végén, tehát most különösen nem árt a megfontoltság. 2019-ben ez az összeg 1,5M környékén mozgott, akkor még valóban nem volt vészes.

A kérdező helyében még várnék, hiszen év végéig igényelhető a Babaváró, addig még összejöhet a baba.

2022. jan. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

5# És mindeközben a lakáshitelek kamatai is emelkedtek, tehát a kettő közti különbség én azt gondolom nem változott annyira jelentősen, hogy ne legyen kvázi "mindegy". De nyilván ha valakinek hosszútávon akár 1-2 millió kockázat nem fér bele, és hitelfelvételre készül, akkor feltételezem megnézi és utána számol hogy hogy jönne ki piaci lakáshitellel és babaváróval, ha esetleg nem jönne össze a baba, én most csak hasraütésszerűen formáltam véleményt.

Azt is hozzáteszem, hogyha valaki babát szeretne, a mai orvostudomány mellett ritka, ha 5 éven belül nem jön össze. De mindenkinek legyen saját belátása ez, a kérdező írta is, hogy ő nem biztos hogy elmenne a végsőkig. Ezt is bele kell kalkulálni.

Ha hitelre van szükségem és tudom, hogy babát szeretnék és ezért a végsőkig elmegyek, akkor meg kell fontolni. Ha nem, akkor nem.

2022. jan. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Hitelközvetítő vagyok, így teljesen képben vagyok, mennyi most egy átlag lakáshitel és mennyi lesz a babaváró, ha nem sikerül a baba. 10M lakáshitel kamata 20 éves futamidővel kb 65E Ft, míg ugyanez babaváróval 80E Ft fölött lesz.
2022. jan. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Mi december végén írtuk alá a szerződést, abban 72.800 és még pár forint van. Bár nálunk már egyben a 12 hetes igazolás is megtörtént, így nincs jelentősége.

SZERINTEM ez nem olyan számottevő különbség, így én számításba venném a babavárót, ha valaki már babatervezős fázisban van, de ahogy írták, ezt mindenki döntse el maga.

2022. jan. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4 hónap próbálkozás semmi. Ezen ne aggódj. Mi pl februárban vettük fel a babavárót. Akkor már 3 hónapja próbálkoztunk. Szeptemberbe lett pozitív a tesztem. Májusra várjuk a kislányunkat . Babaváró nélkül tudtok házat venni? Mert beletudok törleszteni meglévő hitelbe. Nem is vészes az ára. Kb 1% volt nekünk. Én azt javasolnám,hogy ne várjatok mert mind a ház vétel és mind a babaváró eltud húzódni. Nálunk pl nem voltam jó ,mert nem volt meg a TB jogviszonyom; a saját bankom 5 milliót adott volna csak. Máshol megkaptuk a 10et.
2022. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!