Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 33 évesen fél év sikertelen...

33 évesen fél év sikertelen próbálkozás után mikor kezdjek el aggódni?

Figyelt kérdés
Január vége óta nem szedem a fogamzásgátlót, de különösebben nem figyeltem az ovut, 2-3 naponta együtt vagyunk,szedtem vitaminokat,méhpempő kúrát, előtte 32-34 napos ciklusaim voltak,méhpempő után ilyen 25-26 napos ciklusaim vannak és nagyon minimális a vérzésem. Most elkezdek egy Premens+inozitol kúrát,hátha segít. Márciusban voltam nődokinál általános vizsgálaton,ő azt mondta 1 évig ha nem jön a baba menjek vissza.
2021. aug. 10. 15:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Egy év után, ahogy a nőgyógyász is mondta.
2021. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%

35 év alatt 1 év sikertelen próbálkozás után ajánlott elkezdeni a meddőségi kivizsgálásokat. Azonban fél év még semmi. Ne görcsölj rá, akkor fog jönni, amikor a legkevésbé számítanál rá. :)

Attól is függhet, mennyi ideig szedted a fog.gátlót előtte, lehet több idő kell a szervezetednek.

2021. aug. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nagyon sokáig szedtem sajnos
2021. aug. 10. 15:44
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
32 évesen 11 hónap után sikerült, de ő nem maradt velünk. Rá 4 hónapra újra, és ő itt alszik mellettem. Fél év még semmi. Tudom hogy nehéz a várakozás
2021. aug. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen,főleg hogy sajnos nagyon sok fiatalabb ismerősömnél is nehezen jön össze,sokan lombikra járnak és így nagyon rá tudok parázni😄 Tudom hülyén hangzik,de nem is arra parázok rá hogy mikor jön a baba, hanem jobban félek attól hogy valami komolyabb bajom van és majd orvosokhoz kell folyamatosan futkoznom
2021. aug. 10. 16:58
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Alap-vizsgálatokra akár már most is elmehettek, hogy ha olyan dolog derülne ki, akkor nem menne az idő feleslegesen. Ilyen pl. egy teljeskörű hormonpanel vérvétel, IR és PCOS kizárása, spermiogramm nézése, átjárhatósági vizsgálat stb.
2021. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Esetleg még ovulációs teszttel is rásegíthetsz. Amikor elkezdtem használni, akkor derült ki számomra, hogy teljesen máskor van mint hittem. Így nem volt "kötelesség" a sex sem. Egész hónapban úgy voltunk együtt ahogy jól esett, kivéve azon az egy napon. Így a 4.tesztelős hónapban jött össze
2021. aug. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én 14 éve szedtem fogamzásgátlót és összejött. Premenst szedtem előtte három hónapig, meg folsavat. Lehet szerencse, lehet alkat, de nekem nagyon bejött a premens a pms tünetekre is. Ne keseredj el ez még nem hosszú idő. Ha ajánlhatok valamit menjél el jógázni, engem teljesen megnyugtat ha rágörcsölök valamire. Sok sikert! :)
2021. aug. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,nagyon kedvesek vagytok,most kicsit megnyugodtam :)
2021. aug. 10. 20:37
 10/17 anonim ***** válasza:

Én is sokáig szedtem a fog.gátlót, 9 évig. Utána én 9 hónapot vártam, hogy maximálisan kiürüljön a szervezetemből, beálljon rendesen a ciklusom, illetve megfigyeljem (ébredési hővel) a peteérésemet. Ezután az első próbálkozós hónapban meg is fogant az első kislányom.

Harmadiknál már én is 33 éves voltam, rá 4 hónapot vártunk. Tudom ez egyáltalán nem sok, de nekem akkor annak tűnt, ezért 3 sikertelen hónap után elkezdtem inni a palástfű teát, ami rögtön eredményt hozott, az első teázós ciklusban megfogant a kicsikém.

2021. aug. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!