Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik még hitel ilyen...

Létezik még hitel ilyen feltételekkel?

Figyelt kérdés
Szeretnénk majd házat venni. A fizetésünket én elég jónak tartom, átlag feletti, azonban önerőnk csak minimális lenne.. Létezik még olyan, hogy úgy ad a bank jelzáloghitelt, hogy nem csak a vásárolt ingatlan lesz jelzálog alatt, hanem plusz még egy ingatlan (anyósé), így ha a kettő értéke megfelelő, akkor eltekintenek az önerőtől, vagy elég egy minimális?

2022. jan. 10. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen igy lehet hitelt felvenni
2022. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni lehet, de ha egy minimális önerőt sem tudsz összeszedni, akkor nem hiszem, hogy bölcs dolog hitelt felvenni...
2022. jan. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2,igen értelek, bár a mai ingatlan árak mellett ember legyen a talpán aki a 20-30%-ot összeszedi.. :) Remek keresetünk van, de bizonyos okok miatt amit most nem részleteznék nem tudunk jelenleg annyit félrerakni mint szeretnénk, de mint mondtam, van egy minimális, plusz ezen felül is van megtakarítás ami kifejezetten az utólagos munkákra-bútorozásra van szánva.
2022. jan. 10. 13:24
 4/13 anonim ***** válasza:
Két lakhelyet nem tennék kockára ez miatt, plusz ha ilyen "remek kereset" mellett sem tudtok félrerakni, mi lesz majd a többszázezres törlesztő mellett?
2022. jan. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves, hogy így aggódsz.. :) de nem véleményt kérdeztem, hogy jó ötlet-e. Nem ész nélküli csilliárd összeget szeretnénk, többszázezres törlesztővel, és még mindig felelősségteljesebbek és jobb helyzetben vagyunk mint akik nettó 200e ft-os összjövedelemből babaváróznak és úgy vesznek házat a semmire. Tudjuk a határainkat, és, hogy mit tudunk kifizetni még akkor is ha holnap felmondanak nekünk :)
2022. jan. 10. 13:42
 6/13 anonim ***** válasza:
Rendben, te tudod :) Az mindenesetre furcsa, hogy ekkora jövedelemmel nem tudtatok felrétenni 20-30%-ot.
2022. jan. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. De énsem tennék kockára két otthont. Bár tudom, nem ezt kérdezted.
2022. jan. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 xswerdy ***** válasza:

persze. A törvényi max. 80% is a fedezeti ingatlan(ok) arányában értendő. Nagyobb értékű fedezet esetén lehet önerő nélkül hitelt felvenni, én is csináltam már ilyet.


Viszont akkor nem tudsz foglalót adni, amihez pedig sok eladó ragaszkodik. Ugyanis a bank nem hitelez olyan véelárrészt, amit már kifizettél. Ilyenkor a foglaló összegét neked kellene utalnia a banknak, de ilyet nem csinál, csak az eladónak (vagy az őt hitelez banknak) utal.

2022. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Tudom milyen az amikor be jön a gixer és milliók mennek el a semmire 1-2 gyökér miatt.


Azóta mi nem csak, hogy félre tudjuk rakni a pénzt, de a havi 150 ezres kaja költséget levittük havi 30 ezerre.


Anyós házát viszont én se vinném a bajba. Van személyi kölcsön is ami önerőnek jó.

2022. jan. 12. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"a havi 150 ezres kaja költséget levittük havi 30 ezerre."

Csirke farhátot esztek meg a legolcsóbb parízert?! Csak mert manapság egy felnőtt ember havi kajája 50 ezer, ha nem akarsz szemetet enni.

2022. jan. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!