Ezekkel a feltételekkel kaphatok hitelt egy panelre?

Figyelt kérdés

Kelet-Magyarországon élek, jelenleg szülőknél lakok, de szeretnék saját lakást. 15 millióig figyelem a helyi hirdetéseket. Van 5,5 millió forint önerőm (később az év folyamán még egyéb forrásból kb. egy millió plusz lesz ezért centizem jobban, tudom, hogy hogy pénz kell az egyéb költségekre is (a hivatalos dolgok + egy alap festés pl.). 170 ezer nettót keresek. Szülőknek van még ehhez 350 ezer nyugdíj, mindketten 65 évesek. Mi a véleményetek, ezekkel a feltételekkel kb. 10 millió forint hitelt 10-15-20 éves időtartamra? Úgy tudom, max a harmadát, de inkább a negyedét lehet - érdemes törlesztőre fordítani (szabályok is vannak rá), nem akarom magam alatt vágni a fát. Van egy ingatlanunk, a lakás, amelyben jelenleg is lakunk, ez kb. egy árban van a másikkal. A gondom az, hogy a szülők ugye nyugdíjasok, nem tudom, őket beleszámítják-e (és igen, az idő sajnos ellenük dolgozik . . .)


Mi a véleményetek erről?



2021. jún. 21. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Azt nem tudom, hogy nyugdíjas lehet-e kezes, ezt mindenképpen a banktól kérdezd meg.

Ha hitelképesnek bizonyulsz, akkor a törlesztőrészleted a fizud harmadáig mehet fel, szóval 25-30 éves futamidővel számolva kaphatsz 10-11 millió ft hitelt.

2021. jún. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A törlesztőrészlet a hitelben szereplő összes adós, adóstárs jövedelmének max. a fele (illetve 500.000 Ft feletti jövedelem esetén a 60%-a) lehet. Tehát ha a bank elfogadja a szüleid jövedelmét, mint adóstársakét, akkor határozottan működőképes lehet a dolog. (Életkori szabályok szoktak lenni az adóstársakra vonatkozóan, sok banknál 70-75 az az életév, amíg a hitel futamideje tarthat, ennek kellene inkább utána kérdezni különböző bankoknál, mármint, hogy adóstársnak ettől még jók lehetnek-e.)
2021. jún. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 3. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!