Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megvegyem a lakást, amint...

Megvegyem a lakást, amint megvan a minimális önerő, hogy minél előbb szabaduljak az albérletből? Vagy inkább gyűjtsek még?

Figyelt kérdés

Albérletben élek, Budapesten szeretnék lakást venni. Most van meg a bank által kért minimum önerő (20%), plusz még 5% az illetékre, ügyvédi költségekre.

Belevágjak már most, hogy ne kelljen tovább szórnom a pénzt albérletre (ami ugyebár sosem lesz az enyém), vagy várjak még, amíg több önerőt össze tudok szedni?



2022. jan. 12. 20:18
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem vágj bele. Ha később teszed, csak drágább lesz.
2022. jan. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is vágj bele. Az árak továbbra is csak felfele mennek, lehet fél év után már nem lenne elég a jelenlegi önerőd.
2022. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Mi történhet, ha valamiért nem tudom tovább fizetni? Meg lehet azt csinálni, hogy eladom a lakást, így amit addig belefizettem azt a pénz újra az enyém lesz, a többiből pedig kifizetem a bank felé a tartozást?
2022. jan. 12. 20:35
 4/41 anonim ***** válasza:
83%

Ha többet tudsz félretenni, mint ahogy az árak emelkednek, akkor várj.

Ha csak annyit teszel félre, amennyivel emelkednek, akkor 3 év múlva is pont itt leszel.


Ha nem tudsz fizetni, akkor először semmi nincs. Szomszédunk 6 hónapig nem fizetett, mire a bank elkezdte büntetőkamatokkal bombázni. Ő utána sem fizetett, végül elárverezték kb 1 év után. Alkoholista volt, nem érdekelte.


Ha elakarod adni a lakást, akkor igen visszanyered a pénzed. Konkrétan úgy, hogy pl 30 millió a lakás, ebből te betettél 6 milliót. Jövőre eladod 32 millióért. A vevő ebből eleve ki kell, hogy fizesse a banknak a jelzálogkölcsönt (24 millió), a maradék pénz a tiéd.

2022. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
88%

"Ha többet tudsz félretenni, mint ahogy az árak emelkednek, akkor várj."


Ezt hívják spekulációnak. Lakhatásra kár spekulálni.

Ha hozzávesszük, hogy mire megtalálod azt, ami jó neked az hónapokig eltarthat. Most nem kezdesz el keresni, mert spekulálsz, aztán 1 év múlva meg lázasan keresel, mert már sürgős lett.

Ez szerintem értelmetlen.

Én elkezdeném keresni most, ha nem sürgős a vásárlás, akkor nem muszáj az első közepesen megfelelőre igent mondani.

2022. jan. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Igen azt meg tudod csinálni. Viszont 20% nem biztos hogy elég.

Először is csináltass hitel előbírálatot, ott megnézik, elég magas e a fizetésed, stb, mennyi hitelt kaphatsz.

Másodszor pedig lesz egy értékbecslés és ilyenkor szokasosan alulbecsülik az ingatlan árát, és a becsült ingatlanár 80% át (vagy kevesebbet) hitelez meg a bank. Tehát itt valszeg kiderül hogy máris több mint 20%ot kell fizetned jó eséllyel.

Harmadszor meg vannak olyan bankok akik senkinek se adnak 20%önerőre hitelt. Szóval eleve körbe kell nézni mert banktól is függ. Előbírálatot több bankban is kérhetsz. Ne ilyen telefonos meg ötperces előbírálatot kérjél, hanem hivatalosat vagy nem tudom mi a pontos megnevezese, de azon minimum egy hétig ülnek, és 3 hónapig érvenyes szokott lenni, tehát ha azokkal a feltételekkel veszel föl kölcsönt mint amit megadtál az előbíralatban akkor tuti megkapod a hitelt ha 3 hónapon belül szerződést kötsz.

Azért fontos ezt tudni mert ha értékbecslés után derül ki hogy nem kapsz hitelt, akkor buktad a többmilliós foglalót.

2022. jan. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
4-es az milyen laza már. Nem érdeklete, hogy elárverezték a laskását. Így kell stressz nélkül élni. Kopaszodott a csóka?
2022. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
0%

Én tuti nem vennék fel hitelt. A hitel a rabszolgaságra jó, a gazdagoknál se látod, hogy abból gazdagodtak meg, hogy hitelt vettek fel.


Inkább fektesd be a pénzed a tőzsdén, és a kamatos kamat erejével elég szépen nő a pénzed, végül készpénzzel is megtudod majd venni az ingatlant.

2022. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Utolsó: remélem, csak viccelsz. Tegyem fel tőzsdére az önerőmet? Úgy beszélsz, mintha ez biztos befektetés lenne. Ha bebukom az egészet, mit csinálok?
2022. jan. 12. 21:46
 10/41 anonim ***** válasza:
63%
Valószínűleg nem is elég a minimum 20%, a bankok többet szoktak kérni. 40%-al számolj inkább. Illetve ha a bank értékbecslője kevesebb értékűre minősíti az ingatlant, akkor nem fognak annyi hitelt adni, mint amire számítasz, hanem jóval kevesebbet.
2022. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!