Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez normális dolog számlanyitás...

Ez normális dolog számlanyitáskor Magyarországon is vagy egyáltalán bárhol?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom, itt szeretnék második számlát nyitni. De először megkérdezték, hogy minek akarok én számlát nyitni (nem tudják, hogy már van egy, de miért is ne lehetne több), aztán mégis engedték, hogy elkezdjem, és most kérnek helyi lakcímet, munkáltatói szerződést, meg az előző 3 havi bérkimutatást.

Ez nekem nagyon bizarr, nem annyi lenne az egész, hogy jó napot számlát akarok nyitni, aztán mondják, hogy itt írja alá, gratulálunk, megnyitottuk a számláját?


2022. jan. 17. 23:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Ez nem a balkán kisöreg.
2022. jan. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mi van? :D
2022. jan. 17. 23:50
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Még ezt sem érted. 🙈
2022. jan. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Te is hasznos vagy nagyon, ehhez minek itt lógni, hogy beszólogass.

Mivel nem írtam hol vagyok, mert lényegtelen, nem tudhatod. Elég messze van a Balkántól, ezért is furcsa ez az eljárás. De mindegy, majd valaki csak elmondja, hogy normális-e ez, ha te csak trollkodni jössz.

2022. jan. 17. 23:57
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
Csak úgy nem fognak egy külföldinek sehol számlát nyitni.
2022. jan. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Remélem valaki megírja majd, hogy ez Magyarországon így van-e, ott még nem volt számlám.


(Amúgy nyitottak, írtam, hogy ez lenne a második számlám - de nem vagyok külföldi, állampolgár vagyok).

Az egyszerű kérdésem az, hogy ez így megy-e máshol is, tudja valaki?

2022. jan. 18. 01:14
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Magyarországon ha magyar állampolgár vagy és van bejelentett címed Magyarországon, akkor nyugodtan myithatsz több számlát is, akár egy banknál, akár mindegyiknél külön-külön
2022. jan. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
Magyarországon nem így megy. Kultúr országokban igen.
2022. jan. 18. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Nálam is kértek német bejelentett lakcímet, munkaszerzödést. ez itt teljesen normális dolog, mivel azt szeretnék elkerülni, hogy minden jött ment számlát csináltat, aztan xarik rá. majd meglepödsz, ha albérletet keresel. még a gatyádba is belenéznek, úgy átvilágítanak mindenben.van-e tartós jövedelmed, biztosításod... stb...
2022. jan. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 xswerdy ***** válasza:

A neten keringenek rémtörténetek, hogy Angliában milyen nehéz számlát nyitni. Németországban a legtöbb bank azért simán nyit számlát, ha megadsz egy német lakcímet, külföldi lakcímmel viszont a legtöbb nem nyit számlát, de ebben is van azért kivétel.


Magyarországon alapvetően szó nélkül nyitnak számlát. Előfordul, hogy egy kedvezőbb konstrukcióra akkor vagy jogosult, ha adott összegű fizetést utaltatsz a bankba, de az nem jelenti azt, hogy munkaszerződést kérnének, ezt csak vállalnod kell, és ha nem teljesül, akkor megemelkedik a számlavezetési díjad.


Azt nem tudom, hogy külföldi lakcímhez hogy viszonyulnának a magyar bankok, ezt nem próbáltam, de magyar lakcímmel (akár külföldiként) semmi probléma.

2022. jan. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!