Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Használt autót részben hitelbő...

Használt autót részben hitelből fizetni, miközben amúgy meglenne rá a pénzem?

Figyelt kérdés

2.5M forint környékén fogok használt autót vásárolni a közeljövőben. Arra gondoltam, hogy 1.5M-t fizetnék ki önerőből, a maradék 1M-ra pedig felvennék hitelt mondjuk 2 évre. Meg tudnám venni egyösszegben is, de nem szeretném kiüríteni a bankszámlámat, jó lenne, ha maradna néhány millióm amihez hozzáférek bármikor.

Nem feltétlenül olyan hitelre gondolok, aminek az autó a fedezete, esetleg személyi kölcsön is szóba jöhet, ha jól tudom, elég kedvező ajánlatok vannak erre manapság.

Biztos munkahelyem (és jó végzettségem) van, havi nettó 450-et keresek jelenleg pályakezdőként.


Mit gondoltok erről az ötletről? Vagy hülyeség, sok pénzt elszórok így a kamatokra? Inkább fizessem ki egyben?



2022. jan. 18. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább csak 1,6-1,8 millióért vennék autót és egybe fizetném ki. A kamatok már megindultak felfele és egyre rosszabb lesz a helyzet. Nem olyan kedvező a személyi kölcsön.
2022. jan. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van két évre fölös 200 ezred, akkor csináld. Én nem tenném.
2022. jan. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az alap, hogy van 1-2 millió Ft-om, ami tulajdonképpen nincs, hiszen vésztartalék munkanélküliség vagy betegség esetében.

Ha levonsz 6 havi megélhetést, mennyi pénz jut autóra? Abból még vondd le az átiratási költségeket, és a biztosítást, és annyiból vegyél autót. 450 nettó nem olyan rossz fizetés, hogy hitelt kelljen felvenni egy autóra.

2022. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha találsz kedvező ajánlatot, aminek fix a kamata, még akár meg is érheti, már csak azért, hogy legyen egy olyan biztonsági tartalékod, amihez bármikor tudsz nyúlni.

Inflációt fogják felhozni páran, ha erre járnak. Abban igazuk lesz, hogy a hitelen nem buksz majd annyit ennek köszönhetően, de a saját megtakarításod ugyanúgy inflálódni fog, így azt érdemes mérlegelni, hogy megéri-e neked megfizetni a biztonságod árát. Ha igen, akkor inkább a hitelt javaslom, de nem nagyon vállalnék - még ilyen fizetés mellett sem - nagyobb törlesztőt. Inkább picit hosszabb futamidőt, ami mellett tudok félrerakni még, és ha már megfelelő arányban van a kölcsön tartozás / megtakom, akkor végtörleszteném. Anyagilag ez kevésbé éri meg, mint a rövid futamidő, én csak extra óvatos típus vagyok, szóval ez ügyben - is - tégy belátásod szerint.

2022. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Használt autóra hitelt felvenni nem bölcs dolog. Akkor inkább tényleg vegyél egy olcsóbb kocsit. Hasonló fizetéssel én csak azért vettem fel hitelt a kocsira, mert újat vettem és így 5 évig garanciás, meg jó eséllyel 10-12 évig problémamentes autóm van.
2022. jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#4: A megtakarításom minimálisan inflálódik csak, mert állampapírban tartom.
2022. jan. 18. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!