Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel önerő készpénzben,h...

Nyuszely kérdése:

Lakáshitel önerő készpénzben,ha...?

Figyelt kérdés
Lakáshitelnél,például,ha nincs meg az önerő,de családtagtól tudok kapni akkora összeget,és fel tudom mutatni,a bank pedig elfogadja a hitelkérelmemet,az önerőhöz nem nyúlhatok,a számlámon kell maradnia (bár ez hülyeség,ha kell a vásárláshoz)?Gondolok arra,hogy visszaadni a családtagnak.Nem értek hozzá nézzétek el nekem,lehet oltári baromságot írok.Köszönöm a válaszokat!

2022. jan. 22. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
És akkor miből fizeted ki az ingatlant?
2022. jan. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Önerőt nem felmutatni kell, hanem odaadni az eladónak.

Kb így néz ki a folyamat:


Köttök egy szerződést az eladóval, hogy 20 millióért veszel ingatlant.

Ebbe beleírjátok, hogy 5 millió az önerő, és 15 millió a banki kölcsön.


Az 5 milliót átutalod az eladónak, vagy odaadod kp-ben ő igazolja, hogy megkapa.


Utána mész a bankba az aláírt szerződéssel és az igazolással, hogy te kifizetted az önerőt az eladónak.

Akkor fogja neked megadni a kölcsönt a bank, amit ő egyből az eladónak utal, nem neked.

2022. jan. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Meglévő telken újépítésű lakásra pl?
2022. jan. 22. 20:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem Te kevered a dolgokat. Ha saját meglévő telekre építtetsz, az nem vásárlás, hanem építés, arra más szabályok vonatkoznak banki szempontból. Először a bank által elfogadott költségvetés alapján be kell építened a bevallott önerőt és csak utána fog a bank a hitelből folyósítani és csak készültségi fokkal arányosan. Hogyan lesz befejezve az építkezés, hogyan lesz meg a 100% készültségi fok, ha közben visszaadod a rokonoknak a tőkét, amiből a házat be kellene fejezni?
2022. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!