Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babavárónál számít, hogy még...

Babavárónál számít, hogy még fizetem az illetéket részletekben? Illetve, ha már terhes vagyok? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Babaváró felvétele előtt vagyunk, egy hónap múlva tudnánk leghamarabb felvenni. A feltételeknek megfelelünk, viszont két dolog nem tiszta.

1. Van egy lakáshitelünk amit fizetünk, ezt ugye számításba veszik a maximum összeg meghatározásakor. De az illeték, amit még 11 hónapig fizetünk részletekben, azt is beleszámítják, vagy az nem számít?

2. Ha elmúltam 12 hetes terhes, de még nem szültem meg, új babának számít, igaz? Tehát egyből lehet a szüneteltetést is kérni?



2022. jan. 27. 01:22
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Ugyan nem babavaro, én szemelyi kölcsönt igényeltem, és felhivtak hogy látják a kivonataimon hogy utalok a Máknak minden hónapban, és kérdezték hogy mi ez. Mondtam hogy igen, illeték, aztán megkerdeztek mennyi van még belőle. Végül nemtudom hogyan számoltak vele.
2022. jan. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak a második kérdésre tudom a választ. Igen, új baba és lehet kérni a szüneteltetést.
2022. jan. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ide írom, hátha valakinek segitség:

1.az illetéket nem nézik. Viszont ha nem fizeti valaki, tehát ha tartozás van, azt igen. De magát a részletet nem számítják bele a babaváró max meghatarozható összegnél.

2.igen,új baba.

2022. febr. 14. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!