Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelnél csak annyit...

Diákhitelnél csak annyit lehet havonta fizetni amennyi meg van szabva? bővebben lent

Figyelt kérdés
Szóval, tervezek felvenni diákhitelt 300ezer forint értékben, és azon vagyok, hogy 2 vagy 3 éves futamidővel. A 2 évnél 12500 a törlesztés havonta, a 3 évnél 8340. Az lenne a kérdésem, hogy pl lehet olyat csinálni, hogy 2 éves futamidővel veszem fel, de egyik hónapban nem 12500-at fizetek, hanem többet? Vagy olyat, hogy egyik hónapban fizetem a következő havit is? Lehet ilyet? Ezzel is megrövidítve a futamidőt.

2022. jan. 30. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:

lehet


én pl csak úgy heccből felvettem, majd vissza is törlesztettem havi 150ezerrel, mert akkor volt egy specko hitelkártyám, amivel a kártyás törlesztésért is kaptam visszatérítést

2022. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet előtörleszteni.

De egyszerűen nem éri meg.

0-2%-ra kapsz hitelt, miközben az állampapír kockázatmentesen fizet 5-6-7%-ot.

Én ha most lennék egyetemiste felvennék annyi diákhitelt amennyit csak lehet, olyan hosszú törlesztővel, amit lehet, betenném állampapírba.

A pár tízezres különbözetnek meg örülnék.


Persze csak akkor, ha meg tudnám állni, hogy hülyeségekre elszórjam.

Ha felveszem és elköltöm, akkor nem okos voltam, hanem vettem egy hitelt a nyakamba.

2022. jan. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet előtörleszteni. Anno én is felvettem 250 ezret, laptopot vettem belőle meg ezt-azt. Még a diplomám megszerzése előtt vissza törlesztettem, részletekben. Jó dolog, ha nem kell pályakezdőként még a diákhitellel is szívni. Bármikor jól jöhet az a 10-30 ezres havi törlesztő értéke...
2022. jan. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!