Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha ukràn àllampolgàrkènt...

Ha ukràn àllampolgàrkènt menekülök Magyarorszàgra, nyithatok bankszàmlàt, vagy hol tudhatnàm biztonsàgban a pènzem, illetve az arany èkszereimet, amiket vèszidőkre gyűjtögettem, hol tàrolhatnàm?

Figyelt kérdés
Èvek òta arra gyűjtök, hogy a gyerekemnek hàzat vehessek Magyarorszàgon, hogy neki jobb èlete lehessen. Ha arra kerülne a sor, hogy tovàbb nem lehetne itt megmaradni, nem szeretnèk annyi pènzzel/èrtèkkel "kòborolni a vilàgban". Kèrlek, segìtsetek ebben a kètsègbeejtő helyzetben!

2022. márc. 2. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyithatsz bankszámlát. Ha menekültstátuszt kapsz, akkor azzal nagyjából teljes jogú magyar állampolgár leszel, tehát mindent megtehetsz, amit egy magyar állampolgár is megtehetne (jó, majdnem mindent, pl. nem szavazhatsz az országgyűlési választásokon, ha jól tudom, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez most téged érdekel).

Egyébként megkockáztatom, hogy magyar állampolgárság (vagy menekültstátusz) nélkül is nyitnak neked számlát, de ebben nem vagyok biztos.


Az aranyaidnak bérelhetsz széfet, ha nincs hová tenni őket. Ez nem olcsó, de eggyel jobb, mint egy zokniban hordozni őket. A széfek ára és a bérlési feltételek vadul változnak, például bankok csak akkor adnak ilyet, ha van náluk számlád. Cserébe majdnem minden banknak van ilyen szolgáltatása, ha számlát nyitsz, erre is rákérdezhetsz (persze nem csak bankoktól lehet széfet bérelni, interneten keress rá).

2022. márc. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm a vàlaszt. Sokat segìtettèl, valamelyest megnyugodtam.
2022. márc. 3. 12:33
 3/4 anonim válasza:

Nyithatsz bankszámlát neten keresztül is. Arra annyi pénzt teszel amennyit akarsz. Ott fizetsz vele ahol akarsz. Ingyenes gyors. Pl: revolut.

Aranyat meg gondolom magadnál tartod, ajánlatos két három részre csomagolni. Ne egyben hagyd el.

2022. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jòtanàcsokat!!
2022. máj. 4. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!