Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe fektessem a megtakarításo...

Mibe fektessem a megtakarításomat a forint romlása miatt?

Figyelt kérdés
Évek óta gyűjtögetem a pénzemet,hogy ha nyugdíjas leszek,ne haljak majd éhen.Eddig 1,5 millió Ft gyűlt össze az évek alatt.Félek,hogy a hiperinfláció miatt elértéktelenedik a forint,és a megtakarításom nem lesz más,mint egy köteg papír.Gondoltam az aranyra,és az euróra is,de azoknak is megy fel az ára a jelenlegi helyzet miatt.

2022. márc. 3. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Nagyon gyorsan kell dönts, mert a forint tényleg az utolsókat rúgja. Sok elemző szerint már csak az azonnali euro bevezetés mentheti meg a magyar gazdaságot, de a kis embert az is kegyetlenül el fogja intézni. Váltsd át euroba, de inkább dollárba ha jelenleg nincs terved azzal a pénzzel.
2022. márc. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Bitcoin
2022. márc. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Milyen hiperinflációra gondolsz?
2022. márc. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
egyáltalán tudod, hogy mit jelent az a hiperinfláció vagy csak olvastad valahol a napokban és megtetszett?
2022. márc. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Hosszú távon én befektetési aranyat vennék. Ha megy fel az ára, az neked csak jó, hiszen annál többet ér a befektetésed.
2022. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Az arany jó választás, az sose fogja értékét veszteni.

(Legalábbis addig nem, amíg fel nem fedeznek egy másik bolygón/holdon több tonnányi aranyat és az visszavenne az értékéből - de ez már nem a mi életünkben lesz szvsz.)

2022. márc. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
De ha eurot veszel belőle, még az is sokkal jobb, mint hogy hagyod forintban.
2022. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 hogy, hol kell eurót venni, nekem is bankban van pár millám, de szinte semmit nem kamatozik.
2022. márc. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!