Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelfelvételnél mennyit nyom...

Hitelfelvételnél mennyit nyom a latba, hogy az adott banknál vezetett számlára kapom-e a fizetésemet?

Figyelt kérdés

OTP-nél van számlám, de nem arra kapom a fizetésemet. Tőlük szerettem volna felvenni szabad felhasználású kölcsönt, konkrétan 1.2 milliót, ami úgy gondolom, hogy a mai világban egy egészen kis összeg, főleg kölcsön tekintetében. Bejelentett bérem a bérminimum (nem minimálbér), azaz jelenleg nettó 179 ezer, erről természetesen bemutattam az érvényes igazolást. Egyéb tartozásom nincs, se banknak, se NAV-nak, se semminek.


Ezt persze már csak én tudom, a rendszert nem figyeli, de a kiadásaim kifejezetten alacsonyak, így a lehető legrövidebb futamidőt szerettem volna, 24 hónap. Fele ennyi is elég lenne, de mindegy, ez nyilván őket nem érdekli. Elutasították. Oké akkor érdekli a fenét, legyen maximum futamidő (84 hónap), aztán majd úgyis kifizetem idő előtt egyben. Elutasították. Mennyi a minimum összeg, ami megfelelne? Mondom 700 ezer. Itt már b*sszameg alig 10 ezer forintos törlesztőről beszélünk. Elutasították.


A nő azt mondta, hogy semmi indoklást nem ad a rendszer az elutasításra és ő sem igazán érti. Körbetelefonált, azt az infót kapta, hogy nem lehet mit tenni, ez van. Ő szerinte az lehet a gond, hogy nem az ő számlájukra kapom a fizetést. Valóban ez lehetett az elutasítás oka? Komolyan ilyen kicsinyes sz*rházi banda? Egyrészt a fizetésemről ott az igazolás, tudják, hogy nem kamu, másrészt 13 éve vagyok náluk, 14 évesen csináltattam meg ezt a számlát, amire kértem és ennyit ér? Hogy havi 10 ezret nem néznek ki belőlem?


Talán naív a kérdés, de ha tényleg ez a probléma, akkor van olyan bank, akik lazábban kezelik a helyzetet? Számlát nyitnék szívesen valami normálisabb banknál, az nem probléma, csak ne legyen feltét, hogy hozzájuk kapjam a fizetést. Az OTP-ből elég volt (eleve 3-szor feleslegesen mentem, mert minden ügyintéző mást mondott és a következő folyton belekötött mindenbe, amit az előző utasítása szerint csináltam, aztán 4. alkalommal meg így elzavarnak, mint valami részeg csövest).


2022. márc. 7. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Jobb kondiciokat tudsz vele szerezni.


A te elutasitasaid hattereben valami mas van, szoktal szerencsejatekozni bankkartyaval? volt valaha tartozasod amit nem fizettel ki? hitelkartya barmi van? kerd le valahogy a hitel adataidat, lehet valami van amirol nem tudsz

2022. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Soha nem szerencsejátékoztam (kaparós sorsjegy is kb. évente egyszer), soha nem volt korábban semmilyen hitelem, vagy bármilyen tartozásom. Utálok tartozni még rokonnak is, nemhogy egy banknak, úgyhogy ez az első ilyesmi.


Utánanéztem ennek a hiteljelentésnek, de ebben az én egyszerű paraszt eszem semmi mást nem lát, csak még egy adag papírtologatást, még egy adag bankba járást és még egy adag bürokráciát. Nem nekem való ez, inkább elengedem. De azért köszönöm a segítséget.

2022. márc. 7. 17:56
 3/13 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy nem folyószámlára kapod a béred? Milyen szektorban dolgozol?Mióta dolgozol a jelenlegi mukahelyeden? Hány éves vagy?
2022. márc. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3 Nem ARRA a számlára kapom.

Szolgáltatásban dolgozok, 2 éve vagyok itt, bár hivatalosan áprilisban lesz 1 éve, mivel tulajváltás volt és újra kellett szerződni, de a munkáltatói igazoláson ez is rajta van ugye, meg előtte többször is "minimum fél évről" kérdeztek, ami így is simán megvan. Kétszer is csináltak nekem "előkalkulációt", egyszer a telefonos ügyfélszolgálat, egyszer pedig személyesen bankfiókban, csak akkor sajnos nem volt megfelelő az igazolás, mindkétszer azt mondták, hogy az én esetemben ilyen feltételek mellett teljesen reális elképzelés még az eredeti felállás is, ami ugye 1.2M 24 hónapra. Errefel elutasítják még a 700 ezret 84 hónapra is.

2022. márc. 8. 04:13
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

Hány éves vagy?

Miért nem abban a bankban próbáltál személyi kölcsönt igényelni, ahová a jövedelmed érkezik?

Minek tartasz fent az OTP-ben egy folyószámlát, ha nem oda érkezik a jövedelmed?

Mire használod az OTP-s folyószámlát?

Miért más bankba érkezteted a jövedelmed és nem a 14 éves korod óta fenntartott OTP-s számlára?

2022. márc. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5

27

Ez szerintem most részletkérdés.

Mert relatív sok tranzakciót folytatok belföldön és az emberek jelentős része OTP-s, OTP-ről OTP-re utalni sokkal gyorsabb. Legalábbis régen az volt, manapság már lehet nem akadály a bankok közötti utalás, nem tudom. De megintcsak: részletkérdés.

2022. márc. 8. 08:20
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Nem, egyáltalán nem részletkérdés, amiket kérdeztem, de ha nem válaszolsz, a Te dolgod. Mint hozzáértő akartam segíteni.
2022. márc. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 Miért, hogyan befolyásolja a hitelfelvételt az, hogy én mi okból akarok az OTP-nél felvenni és nem másik banknál?
2022. márc. 8. 12:04
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

A hitelt nyújtónak jogában áll mindent vizsgálni és indoklás nélkül elutasítani egy hitelkérelmet.


Az, hogy 14 éves korod óta az OTP-ben vezeted a folyószámládat, de nem érkezik oda a jövedelmed, miből gondolod, hogy hiteligényléskor számít?


Mivel nem vagy képes a kérdésekre válaszolni, nem tudok segíteni.

2022. márc. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Határozott idejű munkaszerződésed van?
2022. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!