Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelfelvételnél mennyit nyom...

Hitelfelvételnél mennyit nyom a latba, hogy az adott banknál vezetett számlára kapom-e a fizetésemet?

Figyelt kérdés

OTP-nél van számlám, de nem arra kapom a fizetésemet. Tőlük szerettem volna felvenni szabad felhasználású kölcsönt, konkrétan 1.2 milliót, ami úgy gondolom, hogy a mai világban egy egészen kis összeg, főleg kölcsön tekintetében. Bejelentett bérem a bérminimum (nem minimálbér), azaz jelenleg nettó 179 ezer, erről természetesen bemutattam az érvényes igazolást. Egyéb tartozásom nincs, se banknak, se NAV-nak, se semminek.


Ezt persze már csak én tudom, a rendszert nem figyeli, de a kiadásaim kifejezetten alacsonyak, így a lehető legrövidebb futamidőt szerettem volna, 24 hónap. Fele ennyi is elég lenne, de mindegy, ez nyilván őket nem érdekli. Elutasították. Oké akkor érdekli a fenét, legyen maximum futamidő (84 hónap), aztán majd úgyis kifizetem idő előtt egyben. Elutasították. Mennyi a minimum összeg, ami megfelelne? Mondom 700 ezer. Itt már b*sszameg alig 10 ezer forintos törlesztőről beszélünk. Elutasították.


A nő azt mondta, hogy semmi indoklást nem ad a rendszer az elutasításra és ő sem igazán érti. Körbetelefonált, azt az infót kapta, hogy nem lehet mit tenni, ez van. Ő szerinte az lehet a gond, hogy nem az ő számlájukra kapom a fizetést. Valóban ez lehetett az elutasítás oka? Komolyan ilyen kicsinyes sz*rházi banda? Egyrészt a fizetésemről ott az igazolás, tudják, hogy nem kamu, másrészt 13 éve vagyok náluk, 14 évesen csináltattam meg ezt a számlát, amire kértem és ennyit ér? Hogy havi 10 ezret nem néznek ki belőlem?


Talán naív a kérdés, de ha tényleg ez a probléma, akkor van olyan bank, akik lazábban kezelik a helyzetet? Számlát nyitnék szívesen valami normálisabb banknál, az nem probléma, csak ne legyen feltét, hogy hozzájuk kapjam a fizetést. Az OTP-ből elég volt (eleve 3-szor feleslegesen mentem, mert minden ügyintéző mást mondott és a következő folyton belekötött mindenbe, amit az előző utasítása szerint csináltam, aztán 4. alkalommal meg így elzavarnak, mint valami részeg csövest).


2022. márc. 7. 17:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#9 Nem is azzal van bajom, hogy jogában áll indoklás nélkül is elutasítani.


Azért hívom továbbra is részletkérdésnek, mert az eredeti és elsődleges kérdés az volt, hogy tényleg ennyit számít-e az, hogy nem hozzájuk kapom a fizetésemet. Szerintem ez egy olyan kérdés, amit objektíven is meg lehet válaszolni és nem szükséges hozzá, hogy kiterítsem az egész életemet és pontos elemzést kapjak a miértekről. Ha ezt szerettem volna, akkor aszerint tennék, ahogy #1 javasolta, de mint azt már egyszer megválaszoltam, nem izgat annyira a pontos "miért". Az érdekelt csak, amit a kérdésben leírtam, semmi más.


Mivel nem vagy képes a kérdésekre válaszolni (hé, olyan ismerős ez a mondat...), nem is vagyok kíváncsi a "segítségedre".

2022. márc. 8. 17:09
 12/13 anonim ***** válasza:
Ne zavarjon, hogy én egy másik válaszoló vagyok. De tudod mit? Búgd meg a kérdésedet 😂
2022. márc. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Számít az, hogy ki vagy, ha nem a kérdésemre válaszolsz?


Nem zavar, köszi.

2022. márc. 8. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!