Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért kell tovább fizetni a...

Gabesz077 kérdése:

Miért kell tovább fizetni a hitelt ha bedől egy bank?

Figyelt kérdés
A Sberbank kapcsán merült fel bennem egy olyan kérdés, pusztán érdekesség képen, hogy ha mondjuk van náluk 100 millió forintom, annak egy része elvileg bukta. Viszont ha van náluk 100milliós hitelem, azt pedig ugyan úgy vissza kell fizetnem (csak másik banknak). Ebben hol az úgynevezett "igazság" elve? Nem úgy lenne korrekt, hogy ha bukta, akkor úszik a pénz, de akinek hitele van annak nem kell visszafizetni? Vagy maradéktalanul mindenki megkapja a tárolt pénztét, és a hitelesek is maradéktalanul visszafizetik a hitelt?

2022. márc. 8. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

"Vagy maradéktalanul mindenki megkapja a tárolt pénztét"


Ha megvan a pénz a kasszában, akkor maradéktalanul mindenki megkapja. Ha nincs meg, akkor az OBA áll jót. Ami egy biztosítás.

Az OBA-tól meg nem várható el, hogy mindenkit korlátlanul kártalanítson.


Nekem inkább böki a csőrömet, hogy ingatlan fedezetes hitelnél nincs elsétálási jog mint az USÁ-ban. Na az tényleg igazságtalan és sokkal több embert is érint.

A bankokra is jó hatással lenne, mert jobban megválogatnák kinek adnak hitelt.

2022. márc. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, és igazad van, hogy az OBA nem fizethet ki mindenkit.

Nah de ha én a hitelt egy másik banknak fizetem vissza, akkor annak a banknak plusz bevétele lesz, hitem a pénzt nem ők adták, de ők kapják vissza. Ez a pénz hova lesz? Ebből nem lehet kártalanítani folyamatosan azokat, akiknek benragadt pénzük van?

2022. márc. 8. 12:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

De pont úgy történik ahogy írtad.



Ha például az Erste Bankhoz átkerül majd a hiteled akkor az Erste azt nem ajándékba kapta meg.

A végelszámoló (vagy felszámoló adott esetben) értékesíti.

Nagyon sok hitelt csomagba szervez és megpályáztatja.

A bankok és követeléskezelők jelentkezhetnek érte.


Az Erste Bank ajánlott érte X millió forintot.

Az EOS Faktor Zrt Y millió forintot.

Az Unicredit Bank Z millió forintot.

A legjobb ajánlatot az Erste adta, övé lett.


Másik csomagra nyolc pályázó volt. Az MKB adta a legjobb ajánlatot, az övé lett.


Így fog majd menni.


A befolyó pénz a végelszámolónál (PSFN) gyűlik és amikor minden vagyon értékesítve lett, akkor a törvény szerint, a bíróság engedélyével felosztják azok között akiknek követelése volt a bankkal szemben.

Például a 100 000 eurót meghaladó betétesek követelései.



A Sberbankból nem elsikkasztották a pénzt mint korábban néhány takarékszövetkezetnél volt.

Jól szervezett bank volt, jó hitelportfólióval, jó mérleggel.

Sok megtérülés várható, vagy akár minden követelés is megtérülhet, de ez idő.



Tehát éppen az van amit írtál. A hiteleket pénzért veszi meg másik bank és abból a pénzből is a betéteseket kártalanítják.

Meg az elmaradt munkabéreket, meg a banknak egyéb kötelezettségeit teljesíti a végelszámoló.


Természetesen nem csak a hiteleket fogja elárverezni a végelszámoló, hanem a banknak a saját tulajdonú épületeit, eszközparkját, stb... Minden vagyont.


Mondani se kell, hogy ez lassú és nem csak a bürokrácia miatt. Ennyi mindent eladni idő és ha nincs rá jó ajánlat akkor sokszor meg kell pályáztatni.

Hiszen ha olcsón adná el a vagyont, akkor kevesebb pénz folyna be és kevesebb jutna kártalanításra.


A betétesek érdeke, hogy minél magasabb áron kelljen el a piacon a vagyon, mert így több folyik be.

Viszont emiatt lassabb.



Remélem tudtam segíteni.

2022. márc. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
39%

Mert a bank ugyanolyan mint barmilyen mas ceg. Ha bedol akkor felszamolasra kerul. Mivel a bank hitel altal a te lakasod/hazad/playstationod ugymond az o tulaj reszet is kepzik ezert sokkal konnyebb azt megcsinalni hogy a hitelt atvigyek mas bankba minthogy minden ingatlan/playstation/babakocsit osszeszedjenek vagy behajtoval a penzt behajtsak.


Azok meg akik tobb penzt hagytak bent mint ami biztositva volt, karpotolva lesznek addig amig el nem fogy a likvidalt penz. Szoval siman lehet hogy megteritik sokak karat akik tobb penzt tartottak bent

2022. márc. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!