Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bajba kerülnék, ha rendszerese...

Bajba kerülnék, ha rendszeresen utalnának nekem pénzt a számlámra külföldről?

Figyelt kérdés

Tudom, nagyon buta kérdés, de már nem tudom mihez folyamodhatnék, és nem értek annyira ilyenekhez. Digitálisan rajzolok, és eladom a rajzaim, ez nekem egy mellék állás. 3-5ezer Ft-os tételekről beszélünk, a pénzt PayPal-ra kaptam dollárban eddig, onnan utaltam a saját számlámra. Viszont a PayPal már másodjára szivatott meg azzal, hogy letiltotta a profilom azzal az indokkal, hogy megsértettem a szabályaikat. Harmadjára megpróbáltam létrehozni egy újat, de azt már az első pillanattól kezdve letiltotta.


Szóval nem szeretnék PayPallel foglalkozni már, de a rajzaim eladását sem szeretném befejezni. Nem tudom mennyire lenne kivitelezhető/biztonságos, ha megadnám a bankszámlaszámom, és az ügyfelek egyből oda utalnák a pénzt?



2022. márc. 12. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Adózol?
2022. márc. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha adózol akkor teljesen mindegy.

Ha nem adózol, akkor se fog senki szórakozni a te havi 30 ezreddet vagy akár néhány százezreddel.

2022. márc. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2022. márc. 12. 18:51
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

"Bajba kerülnék, ha rendszeresen utalnának nekem pénzt a számlámra külföldről?"


Azt, hogy bajba kerülnél, nem tudom egyértelműen megerősíteni, de azt, hogy bajba kerülhetsz, azt már igen.


Ugyanis a pénzmosás és terrorizmus ellenes törvény megjelenése óta a bankok kötelesek jelenteni a NAV-nak a gyanús pénzmozgásokat. Ez összegtől teljesen független, nyilván a nagy összegeket alapból jelentik.

Ha Te rendszeresen, vagy időnként kapsz, ráadásul külföldről bármilyen összeget a bankszámládra, ez a banknak akár gyanús is lehet.

Azt pedig, hogy a NAV melyik banki bejelentést vizsgálja meg alaposabban, ő dönti el. A rizikó mindenesetre megvan.


"ez nekem egy mellék állás."


Akkor nem lenne érdemesebb kiváltani rá egy adószámot és mint adószámos magánszemély befizetnéd a kicsike SZJA-t rá, és nyugodtan tudnál aludni?

2022. márc. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy az megérné. Mert most ilyen téren van munkám, de valamikor hónapokig nincs, vagy a főállásom mellett nem tudom csinálni, és kimarad akár 1 év is, úgy hogy nem adok el semmit.


Viszont találtam egy Paypalhez hasonló oldalt, a Stripe-ot. Ha elvileg ide küldenek nekem pénzt, egyből a számlámra fogja majd rakni. Viszont megint fent áll a kérdés akkor, hogy az OTP nem fog-e felfigyelni arra, hogy nekem a Striperól rendszeresen pénz kerül a számlámra. Nem nagy összegek, viszont viszonylag sokszor. Hetente 1x biztosan, mert most tele vagyok megrendelésekkel.

2022. márc. 13. 09:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Esetleg nyiss Revolut vagy Transferwise számlát, és kérd arra a pénzt. Ahhoz van kártya is és tudsz vele fizetni a boltban is, szóval nem kell áttenned a magyar bankszámládra.

Amúgy meg emelj árat. Számold ki az óradíjad, de 10-15 dollár az semmi, nyugodtan kérj el érte 30-at, főleg, ha több órát dolgozol egy rajzon.

2022. márc. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, Wise-al jobban járnál ebben az esetben, küldenek kártyát és onnan el tudod költeni az egészet, magyar bankszámlára nem jön semmi, szóval senki nem jelent.

Illetve paypal alternatívaként esetlen ott van még a Payoneer.

Összevárod a pénzt és csak havi 1 alkalommal kéred ki, ahelyett hogy heti 5 tranzakciót kapnál a bankszámládra.

2022. márc. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :)
2022. márc. 13. 17:11
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

"Nem hiszem, hogy az megérné. "


Pont azért írtam az adószámos magánszemély kategóriát, mert ott akkor van SZJA fizetési kötelezettséged, ha van hozzá bevételed is. Ha akár 1 évig nincs, akkor nincs fizetnivalód sem az állam felé.


Ez nem egyéni vállalkozás, hanem adószámos magánszemély kategória. Nem ugyanaz.


Én ugyanezt csinálom, csak nem rajzolok, hanem táskákat készítek. Ünnepek előtt van általában nagyobb forgalmam, van olyan is, hogy hónapokig nem rendelnek. A bevételem után adózok. Ha nincs, akkor nem adózok. Ennyi. Én is "mellékállásban" csinálom, jelenleg GYES-en vagyok. Ha lejár a GYES-em, akkor kell más megoldást találni, mert ez már nem fog tudni működni "főállás" nélkül adószámos magánszemély kategóriában.


Akkor vagy egyéni vállalkozás, vagy abbahagyom, vagy lesz egy munkaviszonyom, ami mellett tudom folytatni.

2022. márc. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!