Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pay Pall rendszeren keresztül...

Pay Pall rendszeren keresztül külföldről pénzutalás hogyan működik?

Figyelt kérdés
Külföldről utalna nekem valaki egy nagyobb összeget, de már többször arra kért, hogy előbb én utaljak biztosítási díjat. Egyébként autó eladásról van szó, tehát én adom el az autót, ő venné meg, de eddig csak én fizettem.....
2016. okt. 28. 07:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Így szokták átverni azokat, akik nem értenek a PayPalhoz.

A rendszer eleve úgy működik, hogy neked nem kell semmit fizetned, és mivel épp erre kértek, csak pénzt akarnak kicsalni belőled, nem akarják megvenni a kocsidat.

2016. okt. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Be akarnak csapni. Te utalj bármit is, amikor ő akarja megvenni az autódat? Ne vicceljünk már.


Az utolsó mondat alapján te már fizettél is neki, jól értem? Mert akkor irány a rendőrség.

2016. okt. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az afrikai hercegnek is utaltál, hogy jöjjön a rengeteg aranyával?
2016. okt. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Paypal-on van ilyen funkció, hogy refund. Ezt a kifizetéstől számított 30 napon belül kérvényezheted (azt hiszem, de eBay esetében több, nem tudom pontosan). Ekkor a PayPal-on keresztül megnyílik egy claim, amiben rögzítheted a problémád (pl. nem kaptad meg a kifizetett árut, vagy csalóval állsz szemben) és ha jogosnak ítéli a PayPal, akkor visszakapod a pénzed, illetve akkor is visszakapod, ha 20-30 (megint nem tudok pontos számot, bocsánat) napon belül nem reagál az érintett fél.
2016. okt. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!