Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elfelejtettem befizetni a...

Elfelejtettem befizetni a kötelező bizt autóra, ha befizetem megújul a szerződés?

Figyelt kérdés
2022. márc. 19. 05:48
 1/7 anonim válasza:
0%
Ezt a biztosítónál kellene megérdeklődnöd. Ha csak 1-2 nap csúszásban vagy, akkor lehet, hogy elég simán csak befizetned, és semmi gond. Ha egy hónapja csúszol, akkor már lehet belőle probléma, hogy felmondták a szerződésed.
2022. márc. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy-két napnál is kell különbözetet fizetni a kimaradt napokra, és buktad a B/M besorolást is.
2022. márc. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mi az a B/M besorolás meg milyen különbözet? hol tudom megnézni a különbözetet? vagy mi az?
2022. márc. 19. 07:52
 4/7 A kérdező kommentje:
elnéztem! azért nem fizettem be eddig, mert 2022.04.18. az esedékesség. de március van még csak.
2022. márc. 19. 07:56
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Közölni fogja veled a biztosító, de tessék.



[link]

2022. márc. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Törvény szerint 60 nap csúszásig nem szüntetheti meg a biztosításodat a biztosító.

"(4) Ha az esedékes biztosítási díjat nem fizetik meg, a biztosító a díj esedékességétől számított harmincadik nap elteltéig - a következményekre történő figyelmeztetés mellett - a szerződő félnek a díj esedékességétől számított hatvannapos póthatáridővel, igazolható módon a teljesítésre vonatkozó felszólítást küld. A türelmi idő eredménytelen leteltével a szerződés - amennyiben egyéb okból még nem szűnt meg - az esedékességtől számított hatvanadik napon megszűnik."

2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról

(A jogszabály mai napon ( 2022.03.19. ) hatályos állapota)


Minden év február végén tele van vele a net, hogy a régi rendszer szerinti fordulónaposoknak, akiknek dec. 31, a biztosítási évforduló, március 1-ig be kell érkezzen a biztosítási díja a szankciók elkerülése végett:

[link]

2022. márc. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
6, március van, esélyes, hogy március remélem járt le a 60 napja
2022. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!