Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Üdvözlet! Ha gépjármű adásvéte...

Üdvözlet! Ha gépjármű adásvételi szerződés saját példányát átírtam ceruzával, mert nem látszódtak az adatok, és a dátumot elfelejtettük ráírni, akkor az is okirat hamisításnak számít?

Figyelt kérdés

2015. febr. 9. 09:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Jól látod.
2015. febr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Eleve érvénytelen, ha nincs rajta dátum.

Szóval még okiratnak sem minősül.

2015. febr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
amit ti írtatok az maximum egy fecni,nem adásvételi.........főleg dátum nélkül.......éppen csak az lenne a lényege!!
2015. febr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az jó, és mit lehet kapni egy okirat hamisításért, ha esetleg kiderül? Már lejelentettem, hogy eladtam a kocsit, viszont a vevő még mindig nem írta át a nevére. (Hogy is fejezzem ki magam nem magyarok vették meg) Mennyi idő még kivonják a forgalomból az autót?
2015. febr. 9. 11:31
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha nincs rajta dátum (a vevő eredeti pédányán), akkor ő bármit ráírhat...

Nincs honnan számolni a 15 napot.

2015. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
azért arra befizetek,hogy az okmányba le tudtad jelenteni dátum nélkül,meg hogy biztosítást is le tudtad mondani róla
2015. febr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Írta, hogy ráírta a dátumot ceruzával...
2015. febr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy elmentek a vevők akkor vettem észre h nem írtunk rá dátumot, így még gyorsan ráírtam. Az okmányirodai és kötelező lejelentéseket interneten keresztül intéztem, azért kellett ceruzával átírnom,mert szkennelve nem látszott! Első kocsi eladásom szépen sikerült :-( :-(
2015. febr. 9. 12:32
 9/15 anonim ***** válasza:

De hogy gondoltad, hogy ha csak a te példányodon van dátum, az úgy jó lesz???


Ha pl 4 hónap múlva keresi meg a hivatal a vevőt, hogy nem íratta át, az meg ráírja az aznapi dátumot tollal az eredeti példányra, akkor mi lesz? Hosszú procedúra, az biztos...

Biankó szerződést adtál, amire bármilyen dátumot írhatnak.

2015. febr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Tuti, hogy nem fogják átíratni, többe kerül a leves mint a hús! (84-es kis Maruti volt) Az okmányirodába, azt mondták, hogy még nincs átírva.


Tudom én szartam el... remélem nem lesz belőle semmi!

2015. febr. 9. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!